Соціум

Матусині хобі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сучасні жінки по-різному ставляться до материнства. Одні вважають, що треба якнайшвидше залишати малюка з нянею чи бабусею і квапитися робити кар’єру. Інші намагаються поєднувати декретний період з роботою. Ще інші знаходять нові способи самореалізації та  ще й примудряються заробити.

За досвідом – в Інтернетрі

Для Марти Заборної визначення «сучасна мама» – дуже відносне. Вона каже, що насамперед мама має бути люблячою, терплячою і цілком віддаватися дитині. Саме так молода енергійна матуся і робить, а при цьому ще встигає господарювати на Інтернет-форумі «Мамка-Інфо», який сама створила більше року тому.

«Надихнула мене моя донька, а почалося з того, що ми з чоловіком запланували стати батьками, – розповідає Марта. – У мене з’явилося безліч запитань: як правильно готуватись до вагітності, як вона має протікати? Хотілося знати все: про пологи, догляд за дитиною… Самій життєвого досвіду бракувало, а звернутись за порадою не було до кого».

Нині її форум – справді швидкий помічник для франківських мам. Там можна знайти спеціаліста з будь-яких питань, поділитися власним досвідом, поговорити про наболіле. Крім того, «форумівські» мами навіть влаштовують спільні свята і проводять час разом. Почали цікавитися форумом і татусі. Щодо комерційності, то наразі Марта шукає благодійників, які би підтримали проект, бо задумів у неї вистачає.

«Мама шиє Бозю»

Молода мама Ірина Трач-Коновал виховує трирічну донечку і вишиває ікони. Каже, вишивати навчилася у сусідки. Спершу дарувала вишивку рідним і близь-ким, а згодом почала приймати замовлення: до церкви, на день народження, на весілля.

«Першу ікону вишивала впродовж року, оскільки донька була меншою і вимагала більше уваги, – розповідає Ірина. – Далі було простіше – одна ікона на місяць. Найбільшу роботу, «Тайну вечерю» (96 х 66 см), подарувала батькам. Коли працюю, наче зливаюся з роботою. За три роки декрету вишила понад сто ікон».

За словами Ірини, робота її настільки затягує, що вона частенько засиджується до другої-третьої ночі. А щодо заробітку, то тут по-різному: від 300 до 1500 грн. за один витвір.

Іра тішиться, що її донечка Валерійка любить Бога, сама пробує хреститися, цілує ікони та каже: «Мама шиє Бозю».

А Галина Гоголь-Іщук, мама Алінки, якій невдовзі теж випов-ниться три рочки, працювати не має коли, бо здобуває вже третю освіту. Цього разу опановує юриспруденцію. Попередні спеціальності – історична та економічна. Галя каже, що, крім того, хотіла навчати діток свого мікрорайону англійської, проте їй зараз надскладно знайти вільну хвилину.

«Навчання займає купу часу і зусиль, добре, що чоловік допомагає по дому, – говорить Галина. – Сподіваюсь, що у найближчому майбутньому матиму й фінансовий результат, що врешті буде компенсацією моїх нинішніх трудів».

Бізнес та ексклюзив

Ольга Петрашева, мама дворіч-ної Олександри та дев’ятирічного Андрійка, довго не думаючи, заходилася допомагати чоловікові розкручувати будівельний бізнес. Зробила сайт, розмістила там рекламу – і понеслось.

«Сайт вийшов у першу п’ятір-ку, – розповідає Оля. – Продавала усе: ворота, паркувальні пристрої… Телефони не замовкали, лише встигай відповідати».
Трохи більше року тому Ольга перейшла на взуття. «Справа в тім, що я дуже люблю взуття, – говорить жінка. – Шукала собі щось брендове та дешеве і вийшла на виробників. Сподобалась якість – вирішила ризикнути. Спочат-ку в мене купували колежанки, а потім я зайнялась продажем через Інтернет».

Оля зізнається, що чоловікові така її робота не дуже подобається, бо переважно забирає всі вечори. «Зате я незалежна, – усміхається жінка. – А чоловік увесь вечір проводить з дітьми, що теж добре».

Мирослава Молитовник зараз на шостому місяці вагітності – чекає на другу дитину. Підробляє фотографуванням. Оскільки маленького сина може залишити з батьком лише на вихідні, то й замовлення приймає виключно на суботу та неділю. Зйомка дня народження чи фотосесія у сімейний альбом – заробіток у 200-300 гривень. Весілля коштує більше. До речі, навчилася Мирослава цій справі самотужки.

Ірина Довгалюк робить жіночі прикраси та декоративні квіти. «Мене запевняли, коли буду з малечею, то не зможу працювати, мовляв, дитина забиратиме увесь час, – каже Ірина. – Проте зараз в мене навіть більше замовлень, ніж раніше. Місячний заробіток – до трьох тисяч гривень».

Півторарічний малюк щодня з мамою у майстерні: перекладає з однієї коробочки в іншу намистинки, грається інструментами та матеріалами. Світ у формах і кольорах Богданчик вивчає завдяки маминому захопленню.

За словами Ірини, їй до снаги зробити будь-що, був би час. «На брошечку достатньо однієї ночі. На виготовлення букетика – два дні, – говорить вона. – Якщо доводиться працювати вночі, то це мене зовсім не обтяжує». Ірина певна, що період виношування і декрету – благодатний час для саморозкриття.

Майстер художньої обробки шкіри Ірина Шуляр виховує донеч-ку, якій виповнився рочок і два місяці. Каже, як тільки дитині минуло півроку, взялася за улюблене заняття знову.

Чотири дні – і обкладинка на паспорт або чохол для телефону готові. Вартість – 50-60 гривень. Якщо майстриня береться за сумку, то над таким витвором працює місяць, а за роботу просить 500 гривень. Вночі не працює. «Для мене неприйнятна нічна зміна, – каже Іра, – оскільки специфіка роботи в тому, що треба багато стукати молотком».

Казковий ням-ням

«Люблю пекти торти, – розповідає економіст за фахом Романія Вінтоняк. – Коли з’явилася дитина, то почала пекти на замовлення. А найбільше задоволена тим, що сама керую своїм часом».

Торти пані Романії – у формі казкових ведмедиків, зайчиків, квіточок, сонечок. Фантазії у жінки хоч відбавляй. Каже, що рідним теж перепадає посмакувати. «Гроші для мене – побічний ефект. Найперше – насолода від творчості, – каже Романія Вінтоняк. – Хоча 250-300 гривень на місяць – теж не зле».

Ось так, перебуваючи у декреті, можна стати бізнес-леді, або ж відкрити у себе талант кондитера. Та що б не робила жінка, усе – заради малюка.

Захоплюватися самореалізацією слід помірковано. Так, психолог-практик Марта Курилів радить матусям у жодному разі не забувати про фізичний контакт з дитиною – якнайбільше ласки, обіймів і просто торкань! Адже відсутність мами не компенсують ані найкращі няньки, ані іграшки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.