Соціум

Людей годують обіцянками

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Проблема з наданням комунальних послуг настільки давня і складна, що від неї вже втомилися всі: влада, люди, навіть журналісти. А винних у людських проблемах, як завжди, знайти доволі непросто. Наприклад, мешканці Млинарської, 40 вкрай незадоволені послугами, які їм надає ЖЕО №7. Люди скаржаться на «напівживий» електричний кабель, каналізацію, ринви, холодні батареї в під’їзді та старі дерева, гілки яких просто валяться їм на голови. Люди стверджують: у вирішенні проблем їм не відмовляють, однак й не вирішують. Тільки обіцяють.

 

Зокрема пенсіонерка Хельві Середа розповідає, що вже роками над вікном в неї гниє стіна. «Я кілька раз зверталася в технічний відділ ЖЕО №7, – каже жінка. – Вони пообіцяли вжити заходи. Я так розумію, що ринва прорвалася, а коли йдуть дощі, то це все ллє мені у вікно. Відтак, стіна над вікном чорна. Зараз – зима, я не можу ходити до ЖЕО, а вони не хочуть ходити до нас. Тому не знаю, чи мою проблему вирішуватимуть».

Галина Турковська має інші проблеми. Її під’їзд вже десять років не опалюється. Жінка також стверджує, що працівники жеку обіцяють, але нічого не роблять.
А за словами Олександра Олександрова, він понад місяць тому звернувся до жеку зі скаргою, що в підвалі з напірної лінії тече вода. «Я живу на першому поверсі, – каже він. – Тому все це – під моєю квартирою. Вода б’є прямісінько в стелю, тому в мене вже «цвітуть» стіни в коридорі. Майстри прийшли, подивилися і сказали, що не можуть зробити. Потім вони прийшли вдруге – і знову жодного ефекту».

Поскаржилася і Галина Федишин. Її турбують дерева, які ростуть на прибудинковій території: «Це страшенно старі верби. Вони гнилі, тому гілки самі ломляться. Цього літа я гуляла з внучечкою, гілки прямо валилися на візок. Ми просимо, аби нам спиляли ті верби, а ми навесні посадимо нові. Адже в нас тут діти бавляться».

Насправді «Репортер» надрукував тільки кілька людських скарг. Адже, щоб написати про все, треба надто багато часу та газетної площі. Натомість начальник ЖЕО №7 Михайло Рибак практично кількома словами відповів на всі ці скарги.

Ринви ремонтувати взимку вони не будуть – не сезон. Елек-тричний кабель вже поміняний. Більше того, куплений він силами ЖЕО. А от щоб вирішити проблеми підвалу, треба зробити капітальний ремонт мереж. «Ми пропонуємо мешканцям зробити це взаємозаліком, – каже Рибак. – Тобто вони мають здати гроші, а вся ця сума ввійде потім їм у квартплату. Однак в них немає такого бажання і кошти здавати вони не хочуть. Я вже у 15 будинках зробив капремонт».

З’ясувалося, що зрізати дерева в місті також доволі складно. Адже навіть якщо відкинути усю паперову тяганину, то, аби зрізати дерево, треба заплатити – від 800 до 1000 гривень. «Буде фінансування – зріжемо», – каже Рибак.

А от, аби спитати про неопалюваний четвертий під’їзд Млинарської, 40, нам довелося звернутись до начальника комунального підприємства Спец РАД Сергія Шишуряка. «Сходова не опалюється купу років, – підтвердив він слова мешканців. – Зараз там потрібно робити капітальний ремонт. ЖЕО №7 заборгувало мені 80 тис. грн. Тому в мене немає можливості відновити сходову клітку. Будуть кошти – будемо вирішувати».

Зрештою, люди мали рацію, коли казали, що всі лише обіцяють. Та чи вирішать бодай якусь проблему?

Юрій Соловей: Проблеми Млинарської, 40 є типовими для нашого міста. Це в першу чергу затоплений підвал, незадовільний стан електрощитових у підвалі та інше. Сьогодні ми ще й стикнулися з проблемою, коли навколо будинку ростуть старі дерева, які давно було потрібно почистити або, у крайньому разі, зрізати. Проте, рівень уваги міської влади до вирішення цих питань є незадовільним. Ми обов’язково підготуємо відповідні звернення до міської ради та управління ЖКГ і будемо слідкувати за вирішенням проблем мешканців.