Соціум

Любощі без насолоди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якось так склалося, що у своїх любовних невдачах деякі чоловіки звинувачують жінок. Кажуть, що вони холодні, відсторонені, лежать, як колоди, та просто не вміють (чи не хочуть) відчувати задоволення.

Мовляв, «немає поганих коханців, є фригідні коханки». Натомість, представниці слабкої статі воліють вірити приповідці: «Не буває холодних жінок, бувають невмілі мужчини». То в кому ж «основна жіноча проблема»?

Поганий Казанова

Статистика свідчить – 26‑27 % жінок ніколи не досягали найвищого піку задоволення, ще 15 % відчувають його нерегулярно. А як кажуть мудрі люди, все у цьому світі має свою причину. Тож і те, що після палкого кохання задоволеним лишається лише чоловік, щось таки спричиняє. Спробуємо розкласти все по поличках.

Отже, причина перша. Вона точно не сподобається тим, хто вважає себе нащадком Казанови чи Дон Жуана. А саме – погані коханці. Такі є. За словами гінеколога Світлани Урсакі, відсутність задоволення дуже часто пов’язано із невмінням чоловіка. Він просто не може «розбудити» у своїй партнерці жінку.

«Скільки є таких випадків, що жінка живе з чоловіком 10‑15‑20 років, але нічого не відчуває, – каже гінеколог. – А поїде, для прикладу, на курорт, де їй трапляється інший, який уміє приголубити, погладити, знайти чутливі місця. І жінка відчуває шалений оргазм».

Тож порада чоловікам – не бійтеся експериментувати, шукати на тілі коханої чутливі точки, придивлятися, від чого вона отримує насолоду. Звісно, якщо не хочете, щоб це зробив хтось інший…

Травмована коханка

Але як би не було відрадно жінкам читати попередній розділ, мусимо сказати – не у всіх випадках винними є чоловіки. Безліч причин холодності може ховається саме у партнерці.

За словами Світлани Урсакі, фригідність може бути вродженою. Але таких жінок дуже небагато. Решта факторів пов’язані зі станом здоров’я, як фізичного, так і психологічного.

«Часто у жінок це пов’язано із хворобами, що виникають після початку статевих стосунків, – говорить гінеколог. – Це можуть бути запальні захворювання, фіброміома матки, ендометріоз. Вони викликають больові відчуття під час статевих стосунків». Втішна новина – «після лікування хвороб зникає й біль, який вони викликають».

Тепер про психологію. Всі ми знаємо, що жінка – істота ніжна, чуттєва та ранима. Відбити їй охоту до любощів може багато чого. За словами психолога Наталії Мухітдінової, чи не основна із причин – це коли жінка не відчуває себе достатньо жіночною. Також не відчувати задоволення вона може і через перенесену травму – для прикладу, зґвалтування як в дорослому, так і в дитячому віці. Або ж причиною стає дуже глибока образа, пов’язана з її сексуальним виглядом чи поведінкою.

Відбитися на сексуальному житті могло і суворе виховання. Коли мама чи тато ще з дитинства втовкли у голову, що секс – це погано, заборонено, і взагалі – не для їх чемної дівчинки. Таке ж ставлення до любощів могло вкоренитися разом з глибокою релігійністю.

До речі, ще один чинник. «Причиною холодності може бути прихований гомосексуалізм жінки, – стверджує психолог. – Тобто, чоловіки її просто не збуджують. А статевих стосунків з жінкою вона не пробує, їй навіть у голову таке не приходить…».

Правду в очі

Отож з основними причинами ми розібралися. Тепер поговоримо про наслідки та можливі шляхи виходу.

За словами Наталії Мухітдінової, на жаль, жінки часто знаходять найпростіше вирішення такої проблеми – просто імітують задоволення. А що? Хіба секс – то головне? Є добрий чоловік – і гроші заробляє, і діти його люблять. Та жити так не просто.

«Якщо чоловік чутливий, він зрештою помітить, що все не насправді, – каже психолог. – Якщо ж ні – страждатиме в першу чергу жінка. Вона не хоче сексу, бо не відчуває збудження, тому сам контакт для неї болючий. Непросто вдавати задоволення, коли тобі боляче. Кожен такий статевий акт можна порівняти зі зґвалтуванням».

Зазвичай закінчується тим, що «це» відбуватиметься все рідше й рідше. Жінка шукатиме відмовки. Згодом статевий акт може взагалі зникнути із життя пари. А потім – і самої пари, як такої, не стане.

Постає цілком логічне запитання: «Що робити?». Перш за все признатися собі, що проблема існує, сказати – «так, я імітую сексуальне збудження, мені не хочеться сексу». Після цього психолог рекомендує поговорити з чоловіком: «Якщо він розумний, то піде на розмову. Пара може поекспериментувати, спробувати щось нове. І це може дати результат».

Якщо ж остерігаєтеся, що ваша відкритість тільки спровокує скан­дал, спочатку спробуйте виключити проблеми зі здоров’ям – підіть до гінеколога. Якщо ж причина виявиться в іншому – ідіть разом із благовірним до сексопатолога чи психолога. Якщо любить – піде.

До речі, Світлана Урсакі запев­няє: за допомогою спеціалістів і справжнього кохання 99 зі 100 жінок цю проблему успішно вирішують. Тож, мабуть, варто спробувати. Адже наше життя і так не дуже просте. Навіщо відмовляти собі в одному з найбільших задоволень?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.