За літній період чи не найбільше намучуються наші шкіра та волосся. Адже саме вони весь час потрапляють під дію сонячного проміння. «Репортер» підготував кілька порад – як їх уберегти та зміцнити.
Отож, про волосся. Якщо ви готуєтеся до поїздки на море, в жодному разі не фарбуйте його та не робіть хімічних завивок.
Після купання обов’язково висушіть волосся рушником, бо крапельки води будуть діяти як дзеркало і притягувати негативний вплив сонця.
Аби сонце та морська вода не висушували волосся, робіть захисні маски. Наприклад, до звичайного шампуню можна додати кілька крапель мигдальної, оливкової і помаранчевої олії. Вони наповнять волосся жирними кислотами і вітаміном C.
Можна використовувати й інші натуральні захисні засоби. Змішайте в рівних пропорціях сік лимона, мигдальну або оливкову олію та вершки. Ретельно перемішайте і нанесіть на немите волосся. Після 15 хвилин – змийте теплою водою.
Захистити кінчики волосся можна маслянистим розчином вітаміну E. Його продають в аптеках.
Щодо захисту шкіри і гарної засмаги, то пам’ятайте – найнебезпечніше приймати сонячні ванни з 11 до 15 години. Засмагайте поступово, починаючи з 5-10 хвилин.
Вибираючи креми, зверніть увагу на індекси. SPF – позначає захист від ультрафіолетових B-променів, UVA – від A-променів. Чим більше показник, тим вищий рівень захисту. Але підбирати їх слід відповідно до фототипів шкіри.
Слов’ян розрізняють за чотирма.
До першого відносяться власники блакитних очей, русявого або рудого волосся. Їхня шкіра вже навесні під впливом сонця починає вкриватися ластовинням. Для таких людей засмага перетворюється на катування. Їм варто користуватися кремами з найвищим захистом.
Другий фототип – кароокі і сіроокі блондини. Аби звести етап почервоніння до мінімуму, варто запастися кремами з індексом захисту SPF від 20 одиниць.
Третій фототип – найпоширеніший. Для людей з каштановим волоссям, карими очима і не дуже світлою шкірою підійде захисний крем від 15 одиниць.
Четвертий фототип – це смагляві брюнети з темними очима. Щоб обгоріти, їм треба постаратися. Але для профілактики можна використовувати креми з мінімальним рівнем захисту.
До речі, наносити сонцезахисний засіб треба за півгодини до сонячної ванни. В середньому він забезпечує тригодинний захист. Після чотирьох купань – нанесіть крем знову.
Якщо ви все-таки обгоріли, прийміть анальгін чи аспірин, а почервоніння змастіть кефіром або сметаною.
Comments are closed.