Минулого тижня у виномаркеті «Wine Time» відбулася дегустація чотирьох позицій вина, яке виготовляють у стінах університету виноробства Флоренції (Італія). Презентувати вино до Івано-Франківська приїхав керівник цього університету, доктор аграрних наук із виноробства Ніколя Мендітто (Nicola Menditto).
Тут, певно, треба сказати, що у світі дедалі більше користується популярністю культура пиття вина та навчання виноробству. А разом із цим стають популярними й такі інституції. В університеті Флоренції готують високоякісних фахівців не тільки з виноробства, а й інженерів, агрономів, спеціалістів з виробництва різних продуктів харчування. Після завершення навчання студенти знаходять собі роботу і в Італії, і в інших країнах.
За словами Ніколя Мендітто, крім вина, університет займається виробництвом оливкової олії, пасти, меду, граппи та інших продуктів харчування. Головна «родзинка» навчального закладу полягає в тому, що вони можуть самі перевіряти якість продукції у чотирьох лабораторіях, які має університет. Але основний напрямок закладу — виноробство, експерименти, дослідження, розвиток. І в регіоні Тоскана (зона «Кьянті классіко»), де ще кілька десятків років спеціально для цього придбали 300 га землі, надзвичайно плодюча земля.
Університет виробляє десять різних типів вина. Робить їх тільки за однією лінійкою, навмисно відмовившись виготовляти і надто дороге, і зовсім дешеве. Всі сили витрачають на якість.
За словами шефа-сомельє національної сітки виномаркетів «Wine Time» Віталія Кавача, ціна справжнього якісного вина далеко не всім дозволяє вживати його регулярно. А вино недешеве — бо собівартість висока. Але воно того варте. «В усіх винах, які випускає університет Флоренції, — говорить Віталій Ковач, — норма вмісту сірки утричі менша, ніж того допускає Євросоюз. Це дуже позитивно. І тут треба розуміти — чим дешевше вино, тим більше в ньому сірки».
Наразі флорентинські вина найкраще продаються саме в Італії. А от якщо говорити про зовнішні ринки, то першу сходинку займає Німеччина, потім — Японія, Франція, Австрія, інші країни. Завдяки «Wine Time» тепер вони є й на Україні.
Вино, яке франківцям презентували минулого тижня, було привезене із найвідомішої виноробної зони світу. «Кьянті классіко» відрізняється щільним і чітким контролем за якістю вина. Цей контроль особливий, можна сказати, унікальний, бо має кардинально іншу методику, якщо порівнювати з іншими світовими зонами. Наприклад, там наперед планують, скільки винограду треба посадити, скільки зібрати, регламентують як і скільки часу його витримувати, скільки має бути випущено пляшок і т. д. А перед тим, як вино йде у продаж, його перевіряють незалежні лабораторії, які дають власне підтвердження якості.
Усе це робиться тому, що зона «Кьянті классіко» — це вже торгова марка державного значення. Відповідно держава хоче забезпечити стабільність і високу якість, перевіряючи знамените вино різними шляхами.
Ніколя Мендітто (зліва), керуючий університетом виноробства у Флоренції, генеральний менеджер виноробні Villa Montepaldi, Віталій Ковач, незалежний винний експерт, засновник школи сомельє
Comments are closed.