Соціум

Комунальники вчать

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці минулого тижня до «Громадського патруля» звернулися мешканці будинку № 64 на Галицькій. Люди розповідають, що роками вже неодноразово зверталися до ЖЕО № 2 щодо проблеми із дворовою каналізацією. Втім, щойно її (каналізацію) прочищають, вона знову забивається. Мешканці скаржаться: на перших поверхах восьмого під’їзду – вологість і цвіль, навіть сходи до будинку просідають.

Антон Голенбйовзький із 126 квартири каже, що як тільки каналізація забивається, то вода тече цілим подвір’ям. «Нам доводиться обходити ці калабані, – каже чоловік, – а на подвір’ї посидіти взагалі не можна – постійний сморід».

Цього разу люди чекали реакції комунальників цілих три дні. А вже наступного дня, після того, як «Водоекотехпром» прочистив дворову каналізацію, вона знову забилася…

Відрадно, що як тільки «Громадський патруль» виїхав на місце, тут зібралися як представники ЖЕО № 2, так і «Водоекотехпрому». Начальник жеку Олександра Петрик на звинувачення людей, що ЖЕО нічого не робить, відповіла: до вирішення проблеми не має стосунку. «Вже три дні у «Водоканалі» стоїть заявка щодо забитої дворової каналізації, – каже Петрик. – Я розумію, людям це створює незручності, бо є запахи, але у цій ситуації ми є заручниками. Бо поки «Водоканал» свою каналізацію не почистить, ми нічого не зробимо».

Олександра Петрик запевнила, що минулого літа вона поміняла каналізацію, яка є на балансі ЖЕО, відтак решту треба питати з «Водоекотехпрому». «Зараз у них ракети не працюють, бо мороз. Тому вони прийшли, звичайним дротом пробили, і вода вчора ніби пішла, а сьогодні знову забилася», – говорить начальник жеку. Далі вона запевнила: як тільки «Водоекотехпром» прочистить дворову каналізацію, вода одразу стече, тож неприємний запах зникне.

Ми вирішили спитати в начальника дільниці дощових мереж КП «Водоекотехпром» Миколу Анфіногенова, чому тут постійно забивається каналізація? І чому вони їхали на виклик аж три дні?

Каналізацію забивають самі люди, відповів Анфіногенов. «Проблема в тому, що люди порушують правила користування каналізаційними мережами, – сказав він. – Вони не слідкують за тим, щоб у каналізацію не потрапляли рушники, засоби гігієни, фрукти, овочі, ягоди, навіть лушпиння від картоплі. Цим вони спричиняють затоплення підвалів. Каналізація на це не розрахована».

Представник «Водоекотехпрому» наголосив на тому, що десять днів тому вони провели профілактику мереж у будинку на Галицькій, 64. Втім, це проблему не вирішило. Бо люди, як кидали, так і далі кидають в каналізацію все, що їм заманеться.

Тетяна Бербець із 112 квартири обурюється: оскільки каналізація забивається тільки у сьомому та восьмому під’їздах, то звинувачують у цьому тільки мешканців цих під’їздів. «Коли до нас приїжджає комісія, то вони кажуть, що ми не вміємо користуватися туалетом, – каже жінка. – То виходить так, що всі вміють користуватися, а ми ні».

Представник «Водоекотехпрому» на це говорить, що винні мешканці не тільки одного під’їзду, а й цілого будинку. «Останній під’їзд накопичує всі стоки, які збираються з будинку, – пояснює Анфіногенов. – Тому й виникають такі проблеми». А стосовно того, що їхали вони на ремонт аж три дні, Анфіногенов відповів, що це не так. Мовляв, вони прибули вже наступного дня. То хто каже правду?

Юрій Соловей:

Затоплені підвали та каналізаційні відводи – це одна з найтиповіших проблем у місті. Відтак Івано-Франківську потрібна комплексна програма ремонту будинків: дахів, сходових кліток, підвальних розгалужень і прибудинкових територій. Ми відстоюємо і будемо відстоювати це питання після того, як прийдемо у міську владу.

* рубрика виходить за сприяння «Громадського форуму» та Юрія Солов’я

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.