Попри нелегкі економічні часи, є речі, без яких людині у повсякденному житті не обійтися. Комп’ютери вже давно перестали бути розкішшю чи чимось недоступним. Вони – у кожному офісі, а вдома комп’ютерами користуються від першокласників до пенсіонерів. Та коли справа доходить до оновлення своєї «робочої машини», далеко не кожен може зорієнтуватися у великому різноманітті виробників і комплектацій. «Репортер» розпитав спеціалістів, як правильно купити комп’ютер та оргтехніку до нього.
Ціна питання
Природно, що більшість покупців шукає дешевший товар. Та з цим треба бути обережним. Спеціалісти кажуть, що у комп’ютері немає комплектуючих, якістю яких можна знехтувати. А нині у боротьбі за покупця виробники комп’ютерної техніки часом жерт-вують якістю для здешевлення своєї продукції. Наразі це відчули фірми, які займаються продажем комп’ютерів і безпосередньо контактують з клієнтами.
«Щороку в намаганні здешевити свою продукцію виробник втрачає і в якості. Якщо говорити про готові рішення на базі ноутбуків, робочих станцій чи серверів, то ми керуємося власним досвідом експлуатації, статистикою гарантійних звернень, – каже Ігор Шиндей, директор фірми «Технополіс». – І серед великої кількості виробників ми вибираємо того, хто на сьогодні ще намагається тримати допустимий рівень якості».
Окрім дешевої ціни, не варто ганятися й за гучними новинками. «Ми не рекомендуємо людям купувати те, що тільки потрапило на ринок, – говорить Ігор Шиндей. – Краще перечекати місяць-другий, поки через зворотний зв’язок від покупців з інших регіонів планети вироб-ники отримають сигнали про неполадки і поправлять їх».
Через Інтернет
Значного поширення сьогодні набувають Інтернет-магазини. «Зараз не обов’язково ходити крамницями, – говорить Богдан Попойлик, менеджер з продажу інтернет-магазину tip-top.if.ua. – Можна зайти на сайт Інтернет-магазину, подивитися на наявні товари, їхні характеристики. Усі деталі не важко уточнити через електронну пошту, ICQ чи Skype. Товар привезуть додому. Зазвичай на це йде один-два дні».
Як каже Сергій Вацеба, менеджер інтернет-магазину bomba.co.ua, ще два роки тому магазин мав п’ять-шість клієн-тів на день. Сьогодні щоденно через сайт звертаються до 50 людей. «За тиждень в нас може з’явитися 300‑400 товарів, – стверджує Вацеба. – А загалом у пропозиції – близько семи тисяч найменувань. Купівлею через Інтернет-магазин можна ще й зекономити, адже вони не орендують велетенські склади. До того ж, оплата проводиться тільки після доставки».
Новинки начинки
Копнемо глибше у комп’ютер, під кришку системного блоку. Зовсім недавно відбувся обвал цін на жорсткі диски великого об’єму. Нині різниця в цінах на диски 500Gb та 320Gb – лише 15 грн. Якщо вам пропонують диск меншої ємкості, а є можливість придбати великий – беріть 500Gb.
Ще півтора роки тому користувачів налаштовували на те, що треба переходити з типу пам’яті DDR2 на DDR3. Але новинка себе зовсім не виправдала. DDR2 і нині залишається популярною. Та найближчим часом планується випуск пам’яті DDR4. Наскільки вона вдала, спеціалісти поки не беруться судити.
Декілька новинок є у процесорній техніці. Так, компанія Intel запустила нову лінійку процесорів «і»: і3, і5, і7. Процесор доволі швидкісний, хоча його мінус – ціна.
Бути мобільним
Як каже Віталій Білінський, директор центру інформацiйних технологiй «ІнтерАктив», вибираючи ноутбук, потрібно чітко знати, для чого він буде використовуватися.
«Якщо ноутбук потрібен для роботи поза межами дому чи офісу і буде часто переноситися, то варто звертати увагу на моделі з діагоналями 12‑14 дюймів, з інтегрованим графічним ядром та вагою до 2 кг, – радить він. – Якщо ж вам потрібен ноутбук для стаціонарного використання (заміна домашнього ПК), то варто вибирати з моделей більше 15 дюймів, з потужним процесором і відеокартою».
При купівлі ноутбука теж стане у пригоді всесвітня павутина. Спеціалісти радять перед тим почитати відгуки реальних користувачів в Інтернеті про модель, яку ви собі обрали.
Щодо новинок, то нині на ринку з’явилися сенсорні нетбуки (так звані «тачбуки»). Вони доступні з діагоналлю дисплея від 10 дюймів, та мають доволі демократичну ціну – від 4 тис. грн. Також вони обладнані як поворотним сенсорним екраном, так і стандартною клавіатурою, що надає їм перевагу використання у дорозі чи прямо з рук. Також вони мають достатньо великий автономний час роботи.
Друкуємо, скануємо, ксеримо
Зараз все більш популярними стають багатофункціональні пристрої (БФП). Така техніка є своєрідним «коником» фірми «Політехсервіс».
«Один такий пристрій поєднує в собі принтер, сканер та ксерокс – говорить Олександр Бурлака, директор «Політехсервісу». – Цей сегмент ринку є дуже стабільним. Моделі змінюються, вдосконалюються, але функції пристроїв залишаються тими ж. Надійними та довговічними і надалі є пристрої фірм «Canon» та «Hewlett Packard» (HP)».
За словам Бурлаки, багатофункціоналки дуже рідко ламаються. Тому, якщо вагаєтеся між принтером і БФП, сміливо обирайте останній. Пройде зовсім мало часу і ви оціните всю його зручність і практичність.
До слова, фірма «Політехсер-віс» відома тим, що встановила майже у всіх школах Івано-Фран-ківська комп’ютерні класи. «Ці класи успішно працюють вже багато років, – каже Бурлака. – І щороку ми продовжуємо встановлювати все нові й нові класи. Тільки минулого року обладнали такі кабінети у 14 школах».
Наостанок
Ще кілька порад. Купуйте материнську плату та відео-карту одного виробника. Як правило, вони тестуються на сумісність.
Робота комп’ютера залежить від якості живлення, яке нині є в наших мережах. Тому, коли витрачаєте кілька тисяч на комп’ютер, не пошкодуйте ще кількасот гривень на стабілізатор напруги. Він нормалізує коливання частоти та напруги. Якщо не полінуєтеся поцікавитися, який блок живлення пропонують вашому комп’ютеру, і виберете якісний, довговічність системі – гарантована.
Коли зібралися купувати комп’ютер, добре подумайте, яку роботу він має виконувати, щоб могли пояснити це продавцеві. При купівлі комп’ютера не бійтеся задавати багато питань. Ще краще, якщо візьмете з собою, друга чи знайомого, який добре розбирається у цій техніці. Зверніть увагу на гарантійні умови, які пропонує фірма. Намагайтеся отримати чіткі відповіді на все, що вас цікавить. Зазвичай проблемні чи «слизькі» моменти продавець намагається оминути.
Поставтеся до купівлі комп’ютера відповідально. Тоді він віддячить вам доброю та довгою роботою.
Comments are closed.