Соціум

Калушанки худнуть групами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виявляється, гуртом легше не лише батька бити, але й скидати вагу. У Калуші започаткували свій проект «Зважених та щасливих», тільки тут не зважуються, а заміряються.

18 учасниць протягом шести тижнів дотримувалися дієт, виконували фізичні вправи та записували свої втрачені сантиметри у спеціальний щоденник. Результат по цілій групі — мінус 89 сантиметрів.

 

Меншаємо з азартом

Можна сказати, що калушани знають і вміють тримати себе у формі. Така акція у Калуші діє вже другий рік, і називається «Марафон здоров’я». Умови цього проекту дуже схожі до відомого телешоу «Зважені та щасливі». Започаткувала його тренер з фітнесу Тетяна Кузевич. За її словами, спілкуючись з людьми, вона помітила, що у багатьох недостатньо інформації про правильне харчування, а в інших вона взагалі неправдива, на кшталт: «А моя подруга….».

«Зробивши висновки, я запропонувала дівчатам взяти участь у такому проекті, — розповідає Тетяна. — Роздрукувала та роздала кожній інформацію, як потрібно правильно харчуватись при заняттях фітнесом, і «Щоденник харчування», де вони записували, що з’їли та випили протягом дня. Потім щотижня записували втрачені калорії. Якщо людині не вдається схуднути протягом тривалого терміну, виконуючи всі мої вказівки, тоді радила звертатися до лікарів».

Але такий експеримент зав­жди давав добрий результат, тому тепер охочих худнути гуртом у Калуші щоразу більшає. Наразі акція набула ще азартнішого характеру, бо хто скине найбільше сантиметрів — отримає приз.

«Так значно цікавіше та лег­ше», — переконані учасниці проекту. Зараз їх у групі назбиралося 18. Вік — від 18 до 45 років.

Ці зайві сантиметри

Отож на шість тижнів, а саме стільки триває експеримент, учасниці діляться на групи за дієтами. Тобто обирають собі ту, яка їм найбільше підходить. Загалом є п’ять дієт.

«Перша — «Піст», друга — «Здорове харчування», тобто менше смаженого, жирного, солодкої випічки та хлібобулочних виробів, — пояснює Тетяна Кузевич. — Третя — «Не їмо після 18.00». Четверта — «Система мінус 60». Її умови прості: сніданок з’їж сам, обід поділи з другом, а вечерю віддай ворогу. І остання — «Своя дієта». Досить часто жінки вже мають позитивний досвід у боротьбі з зайвими кілограмами «своїм дієвим способом», звичайно, якщо цей спосіб не шкодить їхньому здоров’ю».

Потім кожного тижня дівчата сантиметром виміряли свої параметри: талію, стегна, сідниці.

«Краще вимірювати сантиметром, бо вага може стояти на місці, але в розмірах ви меншаєте, — пояснює Тетяна. — Не розчаровуйтесь. Це відбувається заміщення жирової тканини м’язовою. А вона сама по собі важча від жирової».

Зараз дівчата на фінішній прямій, бо вже цієї середи буде остаточне зважування, тобто заміри. Але про результати можна говорити вже зараз.

«Якщо підрахувати, то разом вся група дівчат схудла на 89 см, — хвалиться тренерка. — Найбільше вдалося схуднути дівчині, яка скинула 15 см, — талія плюс стегна. А ще одна на 12,5 см. По вазі це приблизно 5‑6 кг. Дуже хороший результат за шість тижнів, який, повторюся, не шкодить здоров’ю».

Стосовно фізичних навантажень, то, за словами тренерки, фітнес — оптимальний варіант.

Щодо самих дівчат, то вони всі задоволені такою затією. «Зараз більше дотримуєшся режиму своєї дієти, не дозволяєш собі з’їсти зайвого, тим більше після 18.00, — розповідає Тетяна, одна з учасниць. — Дуже хочеться щось покуштувати, але щотижневе замірювання швидко проганяє ці думки. Не хочеться поруч з іншими виглядати гірше».

«Тут я зрозуміла, що у справі схуднення важливі також моральні налаштування, — говорить ще одна учасниця Юля. — Не можна налаштовувати себе агресивно, це треба робити з любові до себе. І не варто нічого ускладнювати. Якщо споживаєш більше, ніж витрачаєш, ти поправляєшся. Якщо ж витрачаєш — худнеш».

Головне — з розумом

Тетяна Кузевич поділилася кількома порадами, якими завжди настановляє новачків. «Найперше — жодних так званих голодних дієт, бо тоді чим швидше ви скинете, тим швидше й більше наберете, — стверджує вона. — Просто менше картоплі, хлібобулочних, солодкого, газованих напоїв, жирних молочних і м’ясних продуктів. І навпаки, збільшіть споживання води (простої кип’яченої) до 1,5 л на день — замість компотів та соків. Також варто ввести у раціон свіжі, тушковані чи варені овочі, фрукти, сухофрукти, горіхи, насіння, нежирні молочні продукти, крупи, нежирну рибу».

Також тренерка застерігає не перевантажувати себе щоденними фізичними вправами, бо вони лише виснажують організм. Тоді можливе порушення сну, захисних функцій організму, у жінок — менструального циклу. Достатньо три-чотири рази на тиждень протягом години займатися фітнесом або іншими фізичними вправами. Їсти треба за дві години до та дві-три години після навантажень.

«Якщо після першого тренування болять м’язи — це добре, — посміхається Тетяна. — Аби боліло менше, можна прийняти розслаблюючу теплу ванну з сіллю. І обов’язково займатися далі».

Що ж, залишається все це запам’ятати, вигадати собі приз, підбити подруг на таку аферу, чи то пак змагання — хто скине більше. Не обов’язково їхати до Калуша. Фітнес зараз — чи не на кожному куті. Можна займатись і вдома. Головне — наполегливо, весело, з розумом. Аби здоров’я!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.