Під час розподілу міського бюджету Івано-Франківська депутати вирішили, що «спортивні» кошти у розмірі 1,2 млн. грн. вони розподілять пізніше. І, як завжди, відкладали до останнього. «Казначейство стурбоване тим, що ми й досі не прийняли рішення, і погрожує закрити рахунки, – повідомив голова міського спортивного комітету Віталій Матешко. – Тому я би просив, щоб ви сьогодні прийняли остаточне рішення».
Отже, далі відкладати не було куди. Відтак депутатам двох комісій (бюджетної та з питань духовного відродження, освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту) довелося кілька годин попрацювати у депутатській кімнаті.
Оксана Савчук, голова комісії з питань духовного відродження, відразу сказала, що всі пропозиції спортклубів депутати задовольнити не зможуть – не більше, ніж на 30%. Уже за кілька хвилин міські обранці згодилися на тому, що не можна щороку фінансувати одні і ті самі команди. Мовляв, треба міняти філософію підходу. Перше, що вирішили, – від 2012 року фінансувати не клуби, а федерації. Мовляв, федерація краще знає, кому гроші потрібніші. А де нема федерацій, то до наступного року їх слід обов’язково створити.
Друге – вирішили припинити фінансувати професійні команди, серед яких баскетбольний клуб «Франківськ» та футбольний – «Прикарпаття». «Бюджет не має витрачатися на розвиток професійних команд, – сказав Ростислав Кукурудз. – От є в нас «Говерла», то вона ні копійки не просить». Депутати погодились.
Результат – БК «Франківськ» зможе отримати кошти тільки через міську федерацію баскетболу. Правда, її президент, депутат міськради Ріяфет Гасимов, переконаний, що команді цій грошей не треба. Відтак, чи побачить БК «Франківськ» хоч щось, наразі невідомо.
Про «Прикарпаття» говорили ще більше. Про те, що кошти виділяються, а результату немає жодного. Заступник міського голови Михайло Верес пояснив: команду фінансують з бюджету через те, що мер Віктор Анушкевичус є її почесним президентом. І назвав «Прикарпаття» болем любителів футболу.
«Ці кошти раніше виділялися для підтримки команди, щоби з часом знайти спонсора. Але зараз ми його вже знайшли…» – зауважив депутат Олег Войтичук. Утім з’ясувалося, що дозвіл сесії міськради для ТзОВ «Скорзонера» на концесію стадіону разом з командою є, але угода ще не підписана. І ще невідомо, чи «Скорзонера» фінансуватиме «Прикарпаття» цього року.
За підрахунками Ростислава Кукурудза, міський бюджет за чотири роки витратив на цей футбольний клуб 2 млн. грн. Результату – нуль, а можна було, наприклад, збудувати басейн. Врешті, з коштами на «Прикарпаття» вирішили пригальмувати. Навіть спосіб для цього знайшли – основну, резервну суму закумулювати на КП «Міський фізкультурно-оздоровчий центр» (МФОЦ) – місце, де відбувається більшість спортивних заходів міста. А вже звідтіля їх виділятимуть чи то «Прикарпаттю», чи то деінде.
Були й інші клуби до фінансування, до яких депутати мали претензії. «Якщо ми підтримуємо чийсь інтерес, то повинні знати, що від цього отримує громада, – зазначив Олег Коржак. – Наприклад, скільки там дітей займається безкоштовно». Тож вирішили більшості клубів дати кошти тільки на півроку, ретельніше вивчити ситуацію, аби знати, що гроші витрачаються ефективно. Решту коштів теж «притримають» у МФОЦі.
Крім того, депутати підняли питання фінансування інших видів спорту: плавання, шахи, боротьба, дитячий волейбол, ганд-бол, ветеранський спорт тощо. Мовляв, є види спорту, з якими і так усе добре і яких ще й бюджет підтримує, а є такі, що ніхто й не цікавиться.
Останнє концептуальне рішення, яке прийняли обидві комісії, – це розвиток усіх дитячих видів спорту, змагань. «Гроші треба виділяти на дітей, десь 30 тисяч, а десь 40, – сказав Коржак. – Звісно, це небагато. Але тоді наші багато куди поїдуть і багато що побачать».
Отже, ФК «Чорногора», КСТ «Динамо», СК «Опришок», НФК «Ураган» отримають по 10 тис. грн., ВК «Буфало» – 15 тис. грн., ФК «Освіта-Ютім» – 20 тис. грн., стадіон «Рух» – 40 тис. грн. (на оплату комунальних послуг), СК «Ластівка» – 30 тис. грн., а СК «Роланд», міські федерації футболу та баскетболу по 50 тис. грн.
КП «МФОЦ» отримає 200 тисяч. Крім того, у резерві, який теж буде знаходитися на рахунках МФОЦу, залишаться наразі нерозподілені 700 тис. грн. І якщо ці гроші не побачить «Прикарпаття», як наразі припускають депутати, то їх побачать наші діти.
Comments are closed.