Соціум

Форс-мажорні випадки з картками: Що робити?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Втратили картку? Відразу зателефонуйте до сервісного центру або зайдіть до найближчого відділення банку – картку миттєво заблокують. Відтак нею ніхто не зможе скористатися. Але за повторне виготовлення картки доведеться заплатити, залежно від розцінок банку.

Банкомат проковтнув картку чи гроші

Банкомат дає лише 30 секунд для отримання коштів і щоб забрати картку. Якщо клієнт проґавив це зробити, банкомат забирає їх назад. Ця дія запрограмована задля безпеки.

Кошти, які забрав банкомат, на ваш рахунок більше не повертаються. Вони списані з рахунку, і банкомат забирає їх в окрему касету. Щоби забрати кошти чи повернути їх на рахунок, треба прийти до банку, написати заяву і вказати, в якому банкоматі і коли знімали гроші.

Періодично банкомати інкасують. Фіксуються всі операції: скільки знято, скільки коштів і чому повернуто – чи клієнт забарився, чи вимкнулося світ-ло, збій у мережі тощо. Якщо підтвердиться, що кошти знімали, і ця сума повернулася, тоді їх знову нарахують. Те саме стосується картки – прийдіть до банку, напишіть заяву про те, коли і який банкомат її забрав.

Картку заблоковано

Це може статися, якщо ви тричі набрали неправильний ПІН-код. Тоді банкомат вам її не віддасть. Після цього потрібно звернутися до свого банку.

Якщо ви забули код, але приблизно пам’ятаєте цифри, краще підійти до каси банку, де є пост-термінал, і біля оператора спробувати згадати правильний код. Якщо система картку заблокує, то вам на місці її безкоштовно розблокують.

Банкомат не приймає картку

Швидше за все, ваша картка належить до іншої платіжної системи. Наприклад, пенсійну картку одного банку банкомати інших можуть не обслуговувати. Або картка пошкоджена, наприклад розмагнітилася смужка, і банкомат її «не бачить».

Огляньте написи на банкоматі – там є логотипи всіх систем, які обслуговує банкомат. Якщо немає «вашої», йдіть до іншого банкомату.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.