Соціум

Директор інституту вертебрології і реабілітації Ігор Стельмах: «Хворий хребет скорочує вік»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Інститут вертебрології та реабілітації працює в Києві з 2001 року. А перший його філіал відкрили у 2010 році на Прикарпатті. Поки що це єдине місце в області, де хворі після операцій з видалення дискових гриж можуть пройти курс реабілітації. Інститут вертебрології та реабілітації має унікальну спецметодику лікування хребта – корекція методом короткого важеля. Ця методика дозволяє найповніше відновити анатомію хребта та його біомеханіку.

– Пане Ігорю, хто звертається до вас найчастіше?

– Це молоді люди віком 20-30 років – з гострими формами у шийному відділі, через неправильне положення під час сну. Або у поперековому відділу хребта – через неадекватний підйом вантажів – так звані простріли або люмбаго. У середньому віці з’являються гострі та хронічні проблеми. В людей після 50 років – хронічні, запущені форми, які протікають не гостро, але дуже ускладнюють життя.

– Як ви їх лікуєте?

– Методик дуже багато. Набір процедур диктується діагнозом пацієнта. Це масаж, корекція хребта, фізіотерапевтичне лікування, блокади, карбокситерапії, мезотерапії, лікувальна фізкультура та медикаментозна терапія. Наприклад, такий прилад, як фізіотерапевтичний комбайн, має 20 форм току та ультразвук. Тобто має 20 впливів на організм – зменшення набряків, зменшення запалення, розширення судин, прискорення регенерації тощо. Лазеротерапія має знеболювальну, протизапальну та антисептичну дії.

Також у нас є унікальний метод лікування – карбокситерапія. Це єдиний апарат на Прикарпатті. Його винайшли у Франції на косметологічних курортах, але найбільшого поширення він отримав у Чехії, в Карлових Варах. Він дуже дієвий, тому може використовуватись як зонально, так і по біоточках. Має знеболювальну дію, стимулюючу дію для регенерації через оксонорефлекс, протизапальну дію, покращує оксигенацію тканин. Крім того, його можна використовувати у косметології: для усунення розтяжок, розсмоктування рубців, зменшення целюліту та видалення прищів.

– Знаємо, що ви автор однієї з методик лікування хребта. В чому вона полягає?

– Спосіб лікування, який я розробив, включає в себе методику корекції хребта – метод короткого важеля. На сьогодні він найбільш дієвий у світі. Цей метод дозволяє відновити всі співвідношення у хребті. Чим точніше відновлена анатомія хребта, тим краща його біомеханіка, він здоровіший.

Крім того, що вона найбільш точна, також може використовуватись у гострому періоді захворювання. Чого не можна робити методом довгого важеля (в народі – скручення). Наш метод абсолютно атравматичний, тому що маніпуляції проводяться в межах фізіологічного діапазону можливих рухів у хребті. Також його можна використовувати при грижах дисків, при остеохондрозі, коли методика довгого важеля застосовуватись не повинна.


– З якими симптомами люди мають звертатися до вертебролога?

– Часто люди не пов’язують свої скарги із хворобами хребта. Це можуть бути відчуття повзання мурашок у пальцях кінцівок, запаморочення чи головні болі. Дуже часто звертаються з болями у серці, які зумовлені патологією хребта. Також це можуть бути і порушення функції кишківника, тазових органів, слабість у руках та ногах. Тому перш ніж бігати по всіх лікарях, раджу звернутися до вертебролога. Ми у своїй практиці беремо до уваги всі синдроми, бо не розглядаємо хребет,  лише як кістковий, а як повноцінний орган з врахуванням функцій стану нервів, судин, зв’язок, м’язів, капсул суглобів і так далі.

– Розкажіть більше про реабілітаційний період лікування.

– На Прикарпатті, в обласній лікарні, роблять операції з видалення гриж міжхребцевих дисків, але належної реабілітації не проводять. Тому наш інститут – єдине місце, де її можна пройти. Ми пропонуємо повний спектр фізіотерапевтичних процедур, який може повпливати на процес відновлення хребта та прискорити його. Скажімо, реабілітація після видалення гриж триває два-три тижні. Таких пацієнтів звертається до нас найбільше. Також проводиться реабілітація та мобілізація різних переломів.

– На сьогодні дуже великою проблемою є сколіоз у дітей. До вашого інституту часто приходять з дітьми?

– Дітей лікуємо з шести років, бо до цього часу дитячий хребет ще формується. При медоглядах у школах до 90% діток – виходять з таким діагнозом. Тому батькам треба оглядати своїх дітей щомісяця. Коли є якісь найменші сумніви, обов’язково звертатись до вертебролога.

Лікування в нас проходить курсами. Включає в себе масаж та електротерапію. Також, в обов’язковому порядку, призначаємо комплекс корегуючих вправ, аби дитина могла утримувати правильний м’язовий корсет і ту модель хребта, яка створюється під час лікування.

– Що порадите дорослим? Чи є якась профілактика для хребта, аби в майбутньому уник-нути проблем зі здоров’ям?

– Вік людини визначається гнучкістю її хребта. Враховуючи той факт, що хребет містить у собі спинний мозок, з якого виходять нерви, то він впливає на інервацію всього тіла. Отож, чим здоровіший буде хребет – будуть здорові нерви. Інший бік – хворий хребет, хворі органи, скорочення віку.

Щодо профілактики – це, звісно, здоровий спосіб життя, ранкова гігієнічна зарядка, правильне сидіння, відвідування бані та басейну.

Інститут вертебрології та реабілітації
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 99
тел. 52-73-89

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.