Соціум

До сонця з усмішкою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Темні окуляри – один із обов’язкових аксесуарів у сонячну пору. Так, у них комфортно. Так, вони підкреслюють ваш стиль. Та варто знати – «неправильні» окуляри роблять усе навпаки. Як не помилитися з вибором, що модно у цьому сезоні та у скільки це обійдеться вашому гаманцеві, дізнавався «Репортер».


Широко відкриті очі

Про те, що основне призначення сонцезахисних окулярів – захищати від сонця, говорить уже сама їхня назва. По-перше, у них не доводиться мружитися при яскравому світлі. А отже на обличчі не виникають зморшки. А по‑друге, це захист від сумнозвісного ультрафіолетового проміння.

Проте, якщо окуляри темні – це ще не означає, що вони справді захищають. Якщо не бути обережним при виборі, може трапитись навпаки. «Коли вдягаєш чорні окуляри, зіниці розширюється, – розповідає Ірина Гардецька, менеджер магазину «Оптика – Геліос». – І якщо в окулярах неякісна лінза, вона не має цього захисту, то їх взагалі не варто одягати. Бо тоді вони просто псують зір».

Аби вберегтися від такої помилки, фахівці радять купувати окуляри тільки у спеціалізованих магазинах. «Там є спец­обладнання, яке показує – є на лінзі захист чи ні, – говорить пані Ірина. – Навіть якщо таке обладнання відсутнє, то магазини мають відповідні сертифікати, які підтверджують якість окулярів. І клієнт має право побачити ці документи». А от відрізнити на око, якісна лінза чи ні, практично неможливо. Хіба що дефект буде досить значним, для прикладу, відслоювання шарів.

Приміряючи облюбований аксесуар, варто звернути увагу на те, наскільки вам у ньому комфортно. «Чи не тиснуть на перенісся, за вухами, бо в подальшому це може викликати головний біль», – підсумовує Ірина Гардецька.

Так само потрібно зауважити, для якої пори року ви купуєте окуляри. «Існує три категорії затемнення лінзи, відповідно перша, друга і третя, – розказує Ігор Ганжа, директор магазину «Оптика Люксор». – От зараз, для весняної пори, краще брати лінзу трошки світлішу. Також є багато виробників, які роблять лінзи з градієнтом. Тобто вона на половину затемнена. Такі окуляри підходять до поступового переходу на темніші лінзи».

Нова‑стара мода

Що ж до того, які саме окуляри будуть модні у цьому сезоні, то тенденції в порівнянні з минулим роком майже не змінилися. «Актуальними залишаються ті ж великі квадратні чи круглі окуляри, – розповідає Ірина Гардецька. – Вони можуть бути і класичної форми. У моді лишився і ретро‑стиль. Для прикладу, моделі Ray Ban Way Farer. Варіації тут можуть бути найрізноманітнішими – як у кольорах, так і в розмірах. Також модним є градієнтне затем­нення лінз».

Проте є й відмінності. По-перше, у цьому сезоні є акцент на моделях типу «метелик», із загостреними чи піднятими кутиками. А по‑друге, в моді унісекс, – великі окуляри спортивного варіанту, які підходять і жінкам, і чоловікам.

Отже власникам моделей із минулорічних колекцій засмучуватися не варто. Зі спокійним серцем їх можна носити і цього року. Також це ще один плюс для тих, хто хоче придбати модні окуляри, та, на жаль, не дозволяє гаманець. Адже зазвичай моделі минулорічних колекцій продають зі знижками. Втім, тут є один мінус – якщо облюбована вами модель користується широким попитом, то на велику знижку сподіватися не варто. «Але знижка має бути, – говорить Ірина Гардецька. – Думаю, що коливатися вона буде у межах 20‑30 %, інколи навіть до 50 %».

Ціна статусу

Справді, якісні сонцезахисні окуляри – задоволення не з дешевих. Складників їхньої вартості є декілька. «Ціна залежить від якості лінзи, від якості оправи, від бренда, від моди, від того – нова це модель чи з минулорічних колекцій, чи оздоблена камінням, дорогоцінними металами», – каже Ігор Ганжа.

Найдешевші якісні сонячні окуляри можна придбати мінімум за 200 грн. Це окуляри фірми Polaroid. «Ця фірма розпочала виробництво таких окулярів у 2008 році як економ-пропозицію, бюджетний варіант. Незважаючи на низьку ціну, вони повністю відповідають усім вимогам», – говорить пан Ігор.

Якщо можете витратити більше, то рухаємося далі. Бо ж сонцезахисні окуляри – річ іміджева, вони, як і годинники, розказують не тільки про смаки власника, але й про його соціальний статус.

«Окуляри середнього класу – для прикладу, Karen Walker – бренд, який з’явився зовсім недавно. Цінова категорія – до 1000 гривень. Потім ідуть популярні відомі бренди: Ferre, Armani, Gucci. За ними – Revo, Porhshe, Ray Ban – ці фірми, на відміну від попередньо перелічених, спеціалізуються виключно на виробництві окулярів. Люди, які обирають, наприклад, Cartier, підкреслюють ними свій статус. Ціна їх – від 1000 доларів».

Який бренд обрати, то вже залежить від смаку та гаманця кожного. Але пам’ятайте – сонцезахисні окуляри носити потрібно. І перш за все, аби вберегти свої очі. Тож гарного вам сонця!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.