У неділю, 17 липня, у селищі Добротвір, що на Львівщині, була урочисто відкрита нова швейна фабрика. Подія відбулась у рамках реалізації проекту розвитку малого та середнього бізнесу у регіоні присутності Добротвірської ТЕС, що входить до ПАТ «Західенерго».
Відкриття фабрики стало можливим за підтримки компанії ДТЕК та Спільноти «Соціально Відповідальний Бізнес» (СВБ), які залучили у Добротвір інвестора ВАТ «Троттола», що є одним із найбільших експортерів жіночого одягу в Україні. Компанія ДТЕК, котра є приватним власником акцій ПАТ «Західенерго», дбаючи за сім’ї своїх працівників і бажаючи створити нові робочі місця у селищі, долучилась до організації швейного підприємства.
Співпраця з громадами – пріоритет
До 20-ї річниці Незалежності України у Бурштині мають завершитися реконструкція та відновлення роботи басейну «Дельфін». Роботи щодо підготовки соціального спортивного об’єкту до свята виконує ПАТ «Західенерго». Облаштування басейну відбувається в рамках Декларації соціального партнерства ДТЕК, яка була підписана з Бурштином 26 квітня цього року у Львові. Таким чином розпочато втілення співпраці з громадами міст і селищ, де живуть і працюють співробітники «Західенерго», а саме Бурштинської ТЕС.
Потреба у реконструкції спортоб’єкту назрівала давно, оскільки понад три роки басейн «Дельфін» перебував у занедбаному стані через дефіцит коштів на його підтримку. Басейн регулярно відвідували понад 300 дітей та мешканців міста. Деякі з них професійно займалися плаванням і виступали на всеукраїнських змаганнях.
Ще одним кроком у співпраці між ДТЕК, Спільнотою СВБ та громадою міста в рамках програми соціального партнерства стало рішення про проведення енергоаудиту для міста Бурштин задля виявлення фактичних втрат тепла в житловому секторі.
«Одним iз постулатів дiяльностi нашої компанії є турбота про мешканців тих міст, де розташовані підприємства ДТЕК та наших партнерів. ДТЕК зацiкавлений у сталому розвитку регiонiв присутностi пiдприємств, що входять до ПАТ «Захiденерго», – каже менеджер з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Вiкторiя Гриб. – Системний підхід до побудови взаємовигідних довготривалих відносин між бізнесом і суспільством, турбота про навколишнє середовище, безпеку праці та здоров’я своїх співробітників – тільки так бізнес може досягти своїх стратегічних цілей. Ми прагнемо, аби наш внесок у суспільний розвиток був системним, прозорим і довгостроковим. Це тільки перші проекти, які ми впроваджуємо у містах присутності ДТЕК. Зараз йде активна співпраця з місцевими громадами щодо розробки нових соціальних напрямків, мета яких – поліпшення життя мешканців».
Модернізація та реконструкція – необхідність
Першочергове завдання для ПАТ «Західенерго» – модернізація та реконструкція існуючих потужностей Бурштинської, Добротвірської та Ладижинської ТЕС з метою продовження терміну роботи обладнання на 15-20 років, збільшення встановлених потужностей, зменшення використання палива та доведення обладнання у відповідність з міжнародними стандартами. В рамках модернізації необхідно обладнати станції системами пилогазоочистки для зменшення викидів пилу, окису сірки та азоту з нормами ЄС.
На сьогодні вже закінчені заплановані роботи з модернізації електрофільтра третього енергоблоку на Ладижинській ТЕС. Це електрофільтр нового покоління.
Але, на жаль, держава, як завжди, не має можливостей виділяти мільярдні кошти на екологічні програми та оновлення енергетичних підприємств, які сьогодні допрацьовують свій ресурс і потребують кардинальної модернізації. Тому держава планує через приватизацію залучити приватного інвестора, який міг би розділити з державою тягар забезпечення розвитку енергетичних підприємств.
В. о. голови правління ПАТ «Західенерго» Володимир Мазяр, спілкуючись з журналістами, зазначив, що зараз оновлюються програми розвитку усіх теплоелектростанцій, що входять до складу ПАТ «Західенерго». Зокрема, для Добротвірської ТЕС передбачено збільшення потужності за рахунок добудови трьох енергогенеруючих блоків. На Бурштинській ТЕС у перспективі також можливою є побудова 2-3 нових енергоблоків і збільшення сукупної потужності станції.
Також плануються чималі капіталовкладення в екологічну безпеку. Нинi пiд час виробництва електроенергiї та, як наслiдок, спалення мiльйонiв тонн вугiлля, пiдприємство викидає в атмосферу оксиди сiрки, азоту та золу, і саме для того, аби зменшити цi викиди до мiнiмуму, буде проводитися технiчне переобладнання. Однак, для реалізації усіх екологічних заходів необхідно вкласти мільярди гривень, а силами держави це зробити нереально.
Приватизація розширить можливості
Працівники Добротвірської і Бурштинської ТЕС вже сьогодні добре розуміють, що з приватизацією на їхні підприємства очікує перспектива стрімкого розвитку, а це потребуватиме додаткових професійних кадрів.
«Скорочення в нас не було й не буде, – зазначає в. о. голови правління ПАТ «Західенерго» Володимир Мазяр. – Я впевнений, що під час приватизації наші працівники матимуть гідну роботу та достойну зарплату. А якщо відбудеться розширення виробничих потужностей, то, звичайно, буде збільшуватись і кількість працюючих».
У серпнi Фонд державного майна України повинен оголосити умови конкурсу приватизацiї «Захiденерго». Зараз державi в особi НАК «Енергетична компанiя України» належить 70,1034% акцiй цiєї енергогенеруючої компанiї, а пiсля аукцiону залишиться блокуючий пакет (25% + 1 акцiя) приватизованої енергокомпанiї. Як стало вiдомо, ДТЕК, до якого вже входить найефективніше теплогенеруюче підприємство «Східенерго» та більше 16 шахт, планує взяти участь у торгах, а значить має шанс і надалi реалiзовувати свою програму корпоративної соцiальної вiдповiдальностi.
Comments are closed.