Соціум

Час – у світлині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Важко собі уявити життя без спогадів. Особливо добре це розумієш, коли вмощуєшся на дивані й обкладаєшся старими фотоальбомами. Дуже часто трапляється так, що єдиний спосіб здійснити мандрівку шляхами свого дитинства або ж родинним обійстям близьких і далеких родичів, – це порозглядати старі фото.

Трапляється, що наша пам’ять стирає деякі файли. Але якщо мить щастя чи навіть якась звичайнісінька подія зафіксована фотоапаратом, то спогадам згодом це стане у пригоді. Тим паче, за гори емоцій через багато-багато років вам подякують і онуки, і правнуки.
Отже, що пропонують івано-франківські фотосалони, фотостудії та фотографи для городян, які полюбляють знимкувати і знимкуватися?
Арт-фотограф Павло Волинський про фотографування може розповідати довго і цікаво. Навчався цьому мистецтву 20 років. Фотографія нині – це його життя, хобі і заробіток. «Раніше фотосправою займалося небагацько люду, – пригадує Павло. – Сьогодні несмаком завалюють сайти, блоги. Знецінились вишукані світлини та й самі фотографи-професіонали».
За словами Павла, технології настільки пішли вперед, що навіть звичайною мильничкою можна зробити шедевр. На сайті фотографа Волинського є тому підтвердження – неймовірно гарно сфотографований мильницею Будапешт. Хто би повірив? А тут якраз уся справа – у професіоналізмі. «За долі секунди я можу визначити кадр, – каже Павло. – Усе це досвід, навчання і книги. Іноді, до речі, хорошим фотографам бракує такої техніки, як у дилетанта. Але то вже зовсім інша історія».
Фотограф Олег Лучніков розповідає, що кожного разу під час фотографування він відкриває для себе щось нове. І твердо переконаний – немає поганих моделей, є погані фотографи. Мабуть, саме тому, як він вважає, його краща фотографія ще попереду. Спеціалізується на весіллях і впевнений, що хорошого майстра фотографії знайти не дуже просто. З такою проблемою зіткнувся сам, коли шукав фотографа на власне весілля. Полюбляє відловлювати і фіксувати неочікувані миті життя зненацька. А особливо догодить усім, хто прийде до нього за портретом. Креативного і цікавого Лучнікова наразі можна знайти в інтернетрях.
Після двохвилинного спілкування зі Святославом Галюком одразу стає зрозуміло: господар фотостудії «Позитив», без перебільшення, – акула на ринку фотографії. «Як правило, люди фотографуються три рази в житті, – говорить Святослав. – На випускний альбом, на паспорт і на весілля. А чому б у своїй кімнаті замість картини не почепити на стіну, наприклад, власне фото? Чому б жінці кожні два роки не робити собі в дарунок фотосесію? Це нормально. Адже кожні два роки людина змінюється, а з часом фотографія набуває все більшої цінності».
Галюк вважає, що культуру фотографування серед наших городян треба формувати. Каже, що це йому неабияк вдається, але наразі лише з молодими людьми. Ті більш креативні та гнучкі. Цікаво і з дітьми, які легко входять у свій образ. Для цього, до речі, в студії «Позитив» створені всі умови. У кімнаті, де клієнт залишається наодинці з фотографом, – різноманітні декорації та костюми. Підхід до внутрішньої роботи кожного працівника студії ретельний і гострий. Кожен дизайнер, фотограф і менеджер займаються виключно своєю справою.
Святослав Галюк каже, що люди більше платять не за товар, а за ставлення до себе. «Фотограф – психолог, – вважає Галюк. – Тому має вміти або опуститися до рівня дев’ятикласника, або ж дотягнутися до рівня вишуканої тітоньки, яка не вперше приходить до салону з цілою копицею захцянок».
Богдан Пронь, директор салону-магазину «Кодак» пропонує своїм клієнтам те саме, що й інші фотосалони. А оскільки суттєвої різниці на ринку фотопропозицій немає, за виключенням якості послуг, тут вибір клієнта залежить від його поінформованості. Друк фотографії, різноманітні фототовари, дизайн і ретуш, цифрова обробка. Також для охочих поповнити свій фотоальбом новими світлинами «Кодак» пропонує салонну та художню фотозйомку, виготовлення випускних альбомів, весільних фотокниг, фотокераміку.
Микола Городецький, – співвласник студії «Крек-дизайн», каже, що коли він вперше втрапив на івано-франківський ринок фотопослуг п’ять років тому, то мав амбітні плани. Головне – виконувати замовлення клієнтів настільки вдало і професійно, щоби ті залишились задоволеними на всі 100 %. Нині студія пропонує індивідуальні фотосесії, випускні альбоми, фото- та відеозйомку весіль. «Намагаємося знайти індивідуальний підхід до клієнта, – розповідає Микола. – Якщо йдеться про весілля, то особливу увагу приділяємо художній фотозйомці та максимальній імпровізації в домашніх умовах». Аби молодята були задоволені не лише кінцевим продуктом, хлопці з «Креку» готують для них сюрприз – відеоролик про вранішні приготування до знаменної події, який безпосередньо переглядають на весіллі.
Якщо ви не бачили «Все для тебе» по-франківськи, то вам дорога до цієї студії. Наразі вони єдині в місті, хто має у своєму архіві такі романтичні, заворожуючі і сміливі експерименти, як освідчення у відеоформаті.
Фотоцентр «Сако» пропонує найширший спектр фотопослуг. Директор центру Ольга Шашкова каже, що колаж, календар, наклейка, альбом, підбір і замовлення рамок, купівля техніки, друк фотографії від найменшого формату до найбільшого – усе можна зробити у них. А також – сфотографуватися чи зробити художню фотосесію.
«Є у нас новинки на кристалах, пивних горнятах, пазлах для дітей, – розповідає пані Ольга. – Якщо в дарунок замовляють у нас нанесення на футболку фотографії, ми обов’язково даємо правильні поради щодо її прання і пропонуємо вибір – між дешевшим і дорожчим термопереносом. Від цього, як розумієте, залежить якість фіксації».
Також у фотоцентрі «Сако» постійним клієнтам дають карточку на знижку. Якщо придбати у них будь-який фотоапарат, то автоматично з’являється можливість друку 100 фотографій безкоштовно.
Словом, не варто відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні. Подаруйте собі радість – зафіксуйте щасливу мить!