Соціум

Будинок твоєї мрії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Напевно, кожен хоче мати свій ідеальний будинок, і щоб міцний, і недорого. Ще перед тим, як замовляти проект, треба визначитись – яким же має бути твій дім. А особливу увагу приділити матеріалу для будівництва, бо саме від цього, якщо не говорити про розміри, найбільше залежить вартість робіт і майбутній комфорт. Цегла, дерево, пінобетон – кожен із цих матеріалів має свої переваги та недоліки. Про них нині й поговоримо.

Цегла

Що казати – перевірено століттями. Надійно, тепло, екологічно, престижно. Цегляний будинок, споруджений за держстандартами, може простояти 100-150 років без реконструкції. Втім, цегла досі є не тільки найпопулярнішим, але й одним із найдорожчих будівельних матеріалів.

Є в цегли ще одна перевага, яка найбільше підійде для любителів архітектурної творчості. Якщо, звісно, немає особливої потреби зважати на гаманець. Отже, в силу компактних розмірів, цегла дуже добра для втілення найрізноманітніших архітектурних задумів і форм. Її естетичні можливості майже безмежні – будь-який архітектурний стиль чи напрямок можна відтворити за допомогою цегельної кладки.

Натомість, крім високої вартості, цегляні будівлі ще мають серйозну вагу, відповідно потребують міцного фундаменту, заглибленого нижче рівня промерзання. Тому завжди треба тверезо оцінювати рівень придатності ділянки для спорудження цегляного будинку.

Дерево

Напевно, ще «старший» матеріал, ніж цегла. Екологічний, комфортний, дуже добре тримає тепло. Опалення дерев’яного будинку вимагає значно менше енергії, а отже менше витрат.

Взагалі, дерево є доволі «заощадливим» матеріалом. Так, за рахунок порівняно тонких стін збільшується корисна житлова площа будинку. Крім того, з дерев’яних колод утворюється готова поверхня стін, тож за бажанням можна не штукатурити, не клеїти шпалери чи щось інше. Також дерево має унікальну здатність підтримувати постійну вологість у приміщенні – на рівні 45-55%. Такий природний клімат-контроль виникає завдяки тому, що дерево при підвищеній вологості в повітрі поглинає її надлишок, а при сухому повітрі – виділяє вологу в атмосферу приміщення.

Потрібно зазначити, що загальноприйнятий страх з приводу пожежонебезпеки і недовговічності дерев’яних будинків наразі не більше, ніж невеличкий нюанс. Звісно, в будь-якому разі дерево горить краще, ніж цегла чи камінь. Але, використовуючи антипірени (речовини, які сповільнюють займання матеріалів) в обробці деревини, можна значно покращити негорючість будинку. А найкращий приклад довговічності – старі гуцульські хати…

Дім із дерев’яних колод можна споруджувати на порівняно м’яких ґрунтах. Він добре витримує усадку фундаменту.

Дерево – матеріал теж недешевий, якщо, звісно, деревина якісна. А з іншої не варто й будувати. Головне – не помилитися з вибором фірми-виконавця.

Каркасне будівництво

Ця технологія вважається найперспективнішою серед малоповерхового будівництва. За останні роки «каркас» набув у Європі величезної популярності. Тут є безліч і прихильників, і противників, і кожен з них має свої аргументи.

Найголовнішим плюсом каркасного будівництва є його швидкість (два-три місяці) і порів­няно невисока вартість, адже головною причиною його виникнення було якраз подорожчання будматеріалів.

Технологічний плюс у тому, що такий дім не сідає. Через його легкість і фундамент може бути неглибоким й не масивним. Крім того, «каркасники» в основному зроблені із дерев’яних елементів, отже, маємо всі плюси дерева. Ще – тепло- та звукоізоляція. І, може, й це не для всіх актуально, але під час землетрусу каркасні будинки тримаються значно краще, наприклад, за цегляні.

Мінус в тому, що хоч матеріали й дешеві, але виготовленням каркасу будинку повинні займатися виключно фахівці – бо всі деталі мають ідеально підходити одна до одної. А оскільки зараз цим займаються небагато фірм, то й вартість вони визначають досить вільно. Але самі ви точно не справитесь…

І ще. Задекларований термін експлуатації каркасного будинку – 30-100 років. А може бути й менше – якщо не вгадаєте з фахівцями.

Пінобетон

Матеріал легкий, блоки зазвичай великі та рівні, за потреби пиляються майже ідеально. Відповідно стіни легкі – фундамент для будови може бути не таким потужним. Стіни пористі, дихають. Крім того, пінобетон має низьку теплопровідність і високу морозостійкість. Витрати на будів­ництво – порівняно невеликі.

Але є й мінуси:

• та сама пористість вимагає додаткового захисту, оздоблювальних робіт, теплоізоляції;
• цвяхи та дюбелі у пінобетонні стіни входять дуже легко, та… не тримаються. Втім, для кріплення є спеціальні дюбелі, а звичайні можна розташовувати по швах.

Зауважмо, мінусів менше.

* * *

Наостанок. У будь-якому разі, обираючи будинок (хоч якого виду), варто три, п’ять, сім разів подумати, порадитися з різними фахівцями та уважно подивитись у гаманець. Якщо все сплануєте добре – ще онуки подякують за комфортний, красивий, теплий дім.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.