Соціум

Будинок із цвіллю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу до «Репортера» звернулися мешканці Короля Данила, 16, які поскаржилися на те, що в їхньому будинку відсутні ринви. Відтак, у дощову погоду вода стікає по стінах, що спричиняє цвіль.

Зокрема, Тамара Ковальчук каже, що стіни будинку протікають уже вісім років. «Вода тече під фундамент, через це стіна на цоколі мокра протягом цілого року, – говорить вона. – Волога у під’їзді сягає навіть стелі. Зрештою, просідає ціла будівля. Я кликала начальника ЖЕО, але він відмовився прийти. Однак прийшла до нас головний інженер, яка пообіцяла щось зробити, щоправда, вже навесні. Як на мене, то хтось має нести відповідальність за цей будинок».

Тамара Ковальчук поскаржилася, що начальник ЖЕО № 7 Михайло Рибак не сприймає її зауваження серйозно, адже вона живе на другому поверсі, і затікати з даху їй не може. А на те, що вона переймається загальним станом будинку, він не відреагував.

Інший мешканець – Михайло Цікель звернув увагу на те, що будинок зданий в експлуатацію на початку 1960‑х років і від того часу його ніхто не ремонтував. «З тим, що протікає дах, ми звертаємося давно, – розповів пан Михайло. – В нас навіть був представник з управління ЖКГ та з ЖЕО № 7, які оглянули будинок і сказали, що дах у нормальному стані. Звичайно, що в суху погоду не капало, а чому вони не прийшли в дощ – невідомо».

У цьому ж будинку орендує приміщення міська централізована бібліотечна система. Її директор Ганна Медвідь каже, що вона на цій посаді вже десять років і таку ситуацію застала від самого початку. «Кожного року цвілі стає більше і більше, тому що нема стічних ринв і вода падає на дашок під’їзду, стікає по стінах. В результаті у приміщенні – вологість, тому все і цвіте».

Отже, журналісти вирішили поспілкуватися з начальником ЖЕО № 7 Михайлом Рибаком. Втім, той відмовився – сказав, що всі коментарі він дає тільки з дозволу начальника управління ЖКГ Петра Косюка. Зрештою, його чекали люди, але він встиг сказати, що скаржниця Тамара Іванівна є хворою людиною, якій нема що робити, тому вона й звертається до преси зі своїми скаргами.

Микола Грабовецький

P. S. Пізніше «Репортеру» таки вдалося поспілкуватися з начальником ЖЕО № 7 Михайлом Рибаком. За його словами, в будинок вкладено багато коштів, адже там і сухі підвали, і ремонти в під’їзді. Мовляв, єдине, з чим там проблема, – це з мешканкою Тамарою Іванівною Ковальчук. «Вона весь час незадоволена, бо їй нема що робити, а ви піддалися на це», – сказав Рибак, і додав – Якщо у нас виникає проблема, щоб поставити ринви, то я пропоную мешканцям зробити це за рахунок квартплати. І ми це зробимо, якщо вони до мене звернуться».

Юрій Соловей: Така позиція начальника ЖЕО в цивілізованому світі повинна каратися. А начальник ЖЕО, який отак називає людей, вже з першого дня має бути звільнений з роботи. Адже він має розуміти, що люди, які йому платять квартплату, не є навантаженням, а є його клієнтами. Відтак, на скарги має бути негайна реакція. Тому ми обов’язково звернемося до прокуратури міста, щоб вони надали оцінку роботі ЖЕО, в інспекцію ЖКГ та до міського голови, щоб він застосував жорсткі заходи стосовно начальника ЖЕО.