Соціум

Аби на здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Так уже склалось, що у святкові дні спиртні напої розходяться з полиць магазинів з особливою швидкістю.

«Репортер» вирішив дізнатися, який алкоголь купують іванофранківці та як його правильно вибирати.

Експерименти зайві

«На свята беру те спиртне, яке завжди п’ю, – зізнається іванофранківець Ігор. – Хочу, аби на столі були тільки улюблені напої, якість яких я добре знаю». Такий підхід покупців є непоодиноким, кажуть продавці магазинів.

Щодо експериментів, то цим любить займатися здебільшого молодь. «Старші люди одразу знають, що хочуть, – розповідає Ірина, продавець алкогольного відділу. – А молоді часом шукають екзотики, питають поради, що вибрати. Та й то – рідко, частіше експериментують самостійно».

Експерти ка­жуть: споживач більше купує те, що рекламується у ЗМІ. Така реклама не завжди є достовір­ною, а здебільшого залежить тільки від того, у кого з виробників більший рекламний бюджет. Тому найкраще у святковий період буде не пробувати невідомих напоїв, інакше свято може обернутися декількома тижнями у лікарні.

«Через кризу попит на алкоголь став нестабільний, – каже Іван Гоян, директор ТзОВ «Регістр». – Наприклад, продажі пива у порівнянні з минулим роком впали на 33‑35 %. У такий час найкраща порада – надавати перевагу національному виробнику. А ще краще – тому, хто дійсно має українських влас­ників».

Консервативне Прикарпаття

Щодо Івано-Франківщини, то значну частину алкогольного ринку тут вдається утримувати саме місцевим виробникам. Зокрема, близько 60 % усіх лікеро-горілчаних виробів, які продаються у області, вироблені нашими ж підприємствами.

Воно й не дивно. Конкуренція на алкогольному ринку нині настільки висока, що ко­жен бореться за споживача. На рекламний шквал іменитих та грошовитих брендів прикарпатські виробники відповідають стабільно доброю якістю своїх напоїв.

«Зараз більшим попитом користується сувенірна продукція, яка має оригінальний дизайн та свою рецептуру, – розповідає Юрій Мандзюк, начальник відділу маркетингу та реклами івано-франківського об’єд­нання «Княгинин». – Люди більше хо­чуть ба­чити такі ви­роби на своїх столах у святковий період».

Підприємство почало випускати такі сувеніри з 2008 року, вони є у фірмових магазинах. Такі набори здатні збагатити святкові столи та надати їм вишуканості.

Купуйте з головою

Та навіть якщо ви чітко знаєте, що братимете, завжди будьте уважними при купівлі алкоголю. В першу чергу пересічні споживачі керуються ціною. Але не варто довіряти супердешевим виробам. Якісний продукт здебільшого є дорожчим. А от надто дешеві вироби можуть нашкодити. Купувати алкоголь найкраще у спеціалізованих магазинах. Також пам’ятайте про захист. Нині більшість виробників оснащують свою продукцію різноманітним маркуванням, голографічними знаками, на пляшках є фірмові рельєфні тиснення.

І пам’ятайте: надмірне споживання алкоголю шкідливе для здоров’я.

Біля прилавку

Горілка
Напій має бути абсолютно прозорим. Хороша горілка навіть виблискує. Побачити це можна при денному світлі, на світлому фоні. Пробка повинна щільно охоплювати горло пляшки, а не прокручуватися навколо нього. Етикетка і контретикетка мають бути наклеєні ідеально рівно, машинним методом. Інформація на етикетках повинна бути надрукована чітко. Купувати горілку краще в магазинах, а не в кіосках. Закупівельна політика магазинів виключає попадання на полиці неякісної продукції.

Вино
До прикладу, перед вами три пляшки грузинського вина. Справжнє – найдорожче. Але у його ціну очевидно включили вартість глиняної тари. Залишаються інші дві. Купуйте те, де на етикетці вказано «вироб­лено та розлито у Грузії», не помилитесь – це грузинське вино. А от якщо є тільки «вироб­лено в Грузії», краще оминути пляшку. Розливають це вино деінде.

Коли визначилися з ціною і маркою вина, сміливо беріть пляшку і різко переверніть її догори дном. Бачите густий осад, який не розчиняється у вині – купуйте. Якщо ж рідина просто мутніє, остережіться.

Коньяк
Коньяк, вироблений на пострадянському просторі, рангують за зірочками: що їх більше, то краще. А от інозем­ний – за буквами латинського алфавіту: «С» – коньяк, «F» – хороший, «О» – старий, «Р» – блідий, «S» – чудовий, «V» – дуже, «X» – екстра. Наприклад, «V. S. O. P.» – дуже чудовий, старий, блідий.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.