Соціум

12 тисяч прикарпатських дітей потребують вакцинації проти поліомієліту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
12 тисяч прикарпатських дітей потребують вакцинації проти поліомієліту. Про це йшлося під час брифінгу в Івано-Франківській ОДА.

Зазначалося, що восени 2021 року спалах поліомієліту зафіксували у двох областях України – Рівненській та Закарпатській. Загалом захворювання було виявлено у 20 дітей. 24 січня поточного року наявність поліовірусу у дитини із Закарпатської області підтвердили у референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі, пише Репортер з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської ОДА.

вакцинації новини Івано-Франківська

«На сьогодні ліків від такого захворювання як поліомієліт не існує, – наголосила Людмила Сірко. – Тому єдиним способом уберегти дітей від наслідків хвороби – невиліковного паралічу – залишається вакцинація».

Зазначалося, що відповідно до Національного календаря щеплень, дітей вакцинують від поліо шість разів. Спочатку у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

На переконання фахівців, шести доз вакцини достатньо, щоб у дитини сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Загалом, рівень охоплення щепленнями від поліо в Україні залишається низьким: станом на 1 грудня 2021 року три дози вакцини отримали лише 73,3% дітей віком до року. Рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями – 95%. Івано-Франківщина входить до трійки областей із вкрай низьким рівнем охоплення вакцинацією проти поліомієліту. Серед 68 тисяч прикарпатських дітей вакцинації потребують 12 тисяч осіб.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.