Обходитися без хороших навушників в наш час неможливо. Добиратися до роботи/навчання в громадському транспорті, ходити на тренування, працювати і прогулюватися вулицями міста набагато приємніше з хорошою музикою. Завдяки навушникам можна краще концентруватися на грі на комп’ютері чи смартфоні, фільмі/мультфільмі, вебінарі, аудіокнизі. Навушники допоможуть не відволікатися при виконанні робочих чи навчальних завдань та розв’яжуть вам руки при проведенні важливих телефонних розмов.
Типи навушників та їх підбір під себе
Зараз є навушники з мікрофоном і без. Тут варіантів бути не може. Щоб можна було використовувати їх максимально ефективно, мікрофон знадобиться. Раніше його наявність могла впливати на погіршення звучання. Але зараз про це навіть не варто задумуватися. Що звичайні навушники, що гарнітури звучать чисто і насичено. Звичайно ж, якщо ви придбали не найдешевшу модель:
Типи існують наступні:
- Моногарнітура. Підійде для робочих розмов в офісі. Одним вільним вухом ви будете чути, що коїться навколо вас та не пропускатимете робочі моменти. А вільними руками зможете перебирати документи, працювати на смартфоні/комп’ютері або робити собі каву.
- Накладні і повнорозмірні. Підійдуть для використання з комп’ютером чи ноутбуком. Їх перевага — якісний та об’ємний звук і повне занурення в те, що відбувається на екрані. Це відмінний варіант для перегляду фільмів, ігор, прослуховування музики. Можна використовувати їх і за межами дому, але це не для всіх зручно, оскільки великі габарити в багатьох ситуаціях будуть заважати.
- Вакуумні. Вони найпопулярніші на даний час, оскільки дуже добре блокують зовнішні звуки і надійно тримаються. Та потрібно з обережністю їх використовувати під час переміщення по місту, адже в такій ситуації потрібно чути те, що твориться навколо, щоб не потрапити в халепу.
- Вкладиші. Вставляються у вушну раковину, а не в канал, як попередні. Зовнішні звуки вони не блокують повністю. Тому вважаються безпечнішими та для прогулянок містом підходять найкраще.
Дротові чи бездротові
Вартість навушників, як і всіх товарів в українських магазинах, суттєво зросла. Ті моделі, які до війни коштували 250 гривень, зараз можна купити приблизно за 400. А ті, які коштували 600 — зараз вартують біля однієї тисячі.
Дротові раціонально купувати лише в тому випадку, якщо ви хочете зекономити. Різниця в ціні між дротовими і бездротовими доволі суттєва. Але варто розуміти, що дріт сильно впливає на комфорт у вигляді обмеження рухів та неможливості відійти на відстань від джерела звуку (комп’ютера, смартфона, планшета тощо).
Єдине, що може стати проблемою власників бездротових навушників, є необхідність їх регулярного заряджання. Але, якщо ви про це не забуватимете, то ніякого дискомфорту відчувати не будете.
Також при виборі бездротової моделі для занять спортом чи прогулянок по місту зверніть увагу на спосіб фіксації. Наприклад, для бігу добре підходять моделі з дужками за вуха чи за шию. Така фіксація допоможе не загубити навушники під час активних занять.
Comments are closed.