Грім моторів та рок-музики, двоколісні залізні коні, байкери у шкірянках – на Прикарпатті відбувся байкерський фестиваль «Wild Fire 2010». Дійство приймало курортне Яремче. Був там і «Репортер».
Прибувши на фест у суботу, о 9:30, «Репортер» потрапив якраз на байкерський ранок. Мотолюбителі тільки-тільки прокидалися після гучного п’ятничного вечора. Вони заповнили усі галявини вниз від відомого яремчанського ресторану «Гуцульщина». Тут був і паркінг, і наметове містечко, тут же встановили сцену.
Щораз сюди приїжджають все більше байкерів. Основна мета – зібратися разом, поспілкуватися та якісно відпочити. Цього року в Карпати з’їхалося півтисячі байкерів з усієї України, а також з Росії, Молдови, Польщі.
Історія байкерського руху Прикарпаття відносно недовга. Наступного року Коломийський мотоклуб «Fire Wheels» святкуватиме своє п’ятиріччя. Але вже в перший рік свого існування наші мотолюбителі провели в Коломиї перший «Wild Fire». За рік у Яремче створили місцевий чаптер клубу (осередок). Фестиваль одразу ж перекочував туди. Отож ця подія в нашій області відбулася вже вчетверте. І втретє – у Яремче.
«Клуб – це не тільки нашивки на плечах, – каже Тарас Кухарук, президент чаптера Яремче. – Це і відповідальність, і обов’язки, і суворий порядок. Кожен член клубу – це його лице». Хлопець працює юристом в Яремчанській міськраді і каже, що місцева влада є дуже ліберальною до байкерів, адже за всі ці роки не було жодних інцидентів чи плям на репутації клубу. За його словами, цей рух є культурний, бо більшість байкерів – достойні та успішні люди, далеко не кожен може собі дозволити мотоцикл. «Яремче – не тільки курортне місто, – говорить він. – Це і бренд. Тут є на що подивитися. І такий фестиваль тільки сприяє розвитку нашого міста та його популяризації в Україні та за кордоном».
Об 11:30 байкери колоною виїхали до Ворохти, на олімпійську спортивну базу «Авангард», де розміщені славнозвісні трампліни та підйомник. Дорогою мотоциклістів запросив до себе сільський голова Татарова Іван Микитюк, аби показати свою гостинність. Тут були гуцульські страви та місцева автентична музика. Так само ефект-но мотоциклісти повернулися до Яремче. Потім були грибна юшка, банош, багато спілкування, концерт до ночі…
Серед десятків мотоциклістів є відомі обличчя. На своєму «Keeway» до Яремче з Києва приїхав випусковий редактор новин «ТСН» на телеканалі «1+1» Едуард Лозовий. «Мотоцикл дає зовсім інше відчуття від дороги, ніж автомобіль, – говорить він. – Це прочищає голову від зайвих емоцій, комплексів. На дорозі розумієш прості речі та відносність склад-них. Це реальний відпочинок для психіки».
Найбільше Лозовий любить сам процес добирання на фест. «За 680 км дупа робиться як камінь, – зізнається журналіст. – Але від того, що бачу дорогою, отримую справжнє щастя. Інколи до горла підкочується клубок від того, наскільки гарна наша країна».
Коломийську журналістку та радіо-діджея Наталю Яковенко байкери називають Левицею. «В першу чергу це мій стиль життя, – каже вона. – Тяга до мотоциклів в мене дуже давня, ще з дитинства. А їжджу четвертий сезон. Їжджу на «Yamaha Virago 535» і страшенно люблю свою «ластівку». Від їзди на автомобілі просто не отримуєш того кайфу. Я стрибала з парашутом, літала на пароплані, їздила на коні, але мотоцикл для мене – найкраще».
За словами Наталі Яковенко, пересічні люди наразі не сприймають жінку на мотоциклі. Вони не хочуть розуміти цей стиль. На її думку, наше суспільство ще трішки не доросло до цього. Але останнім часом дуже багато дівчат сіли на мотоцикли, і це вселяє надію.
Як кажуть байкери, між ними немає градації на класи спортивних мотоциклів, чи класичних чоперів, чи скутерів. Не важлива й ціна мотоцикла. Головне – це те, що їх усіх об’єднує, – дорога, вітер та вірний залізний кінь.
Comments are closed.