Розваги

Верховинщина кличе на фестиваль «Полонинське літо»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верховинські гуцули запрошують на фестиваль “Полонинське літо 2019”.

Цього року він  відбудеться 15-16 червня у селі Верхній Ясенів Верховинського району. Як завжди буде смачно, драйвово, легко, весело й колоритно. У горах інакше не буває, пише “Репортер“.

Цей фест має давню історію, адже проводиться ще з 1967 року. За радянщини святкування відбувалось у травні, коли худобу виганяли на полонину й називалось тоді — «Проводи на полонину». Присвятили його вівчарям, полонинникам, бовгарям. Тоді було багато отар овець, збиралися вівчарі та звідси рушали на полонини літувати, тобто ціле літо пасли овець, доїли, робили сирну продукцію.

Зараз свято ніби й символізує вихід на полонину, але відбувається вже тоді, коли полонинська ватра у розпалі. Адже, за вівчарською традицією, виганяючи худобу на полонини, пастухи розпалювали полонинську ватру. Вогонь підтримували ціле літо, аж до першої Богородиці — 28 серпня. Та ватра була своєрідним оберегом від диких звірів і нечисті, яка водиться в горах — мавок, бісиць, чугайстрів.

До теми: У Карпатах відфестивалили “Полонинське літо” (ФОТО)

Минулого року «Полонинське літо» вперше відбулося у рамках Міжнародного форуму Східної та Центральної Європи Via Carpatia. Форум покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної та Центральної Європи.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.