Відео Розваги

В Івано-Франківську запрацював планетарій-кіносфера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 4 грудня, у франківському краєзнавчому музеї відбувся перший показ фільмів у планетарії. Це комерційний проект, який втілили місцеві підприємці Віктор та Анастасія Мировичі для школярів та малечі міста, пише Бліц-інфо.

DSC_9887_новый размер

Науково-пізнавальний проект “Сферичний кінотеатр” заснований на технології шестипроекторної системи. Надувний купол, зшитий майже непомітними оку швами, виконує функції екрану. Зображення проектується зі сферичного проектора на купол, що і створює ілюзію тривимірного простору. При цьому глядач знаходиться під куполом і бачить зображення навколо себе.

“Ідея створити планетарій прийшла, коли я був у місті Люблін в університеті Марії Кюрі. Космос – це надзвичайна краса та велич творіння, які мені захотілось показати нашим людям. Всередині – сферичний проектор, який допомагає глядачам уявити, що вони бачать все це насправді. За задумом це – культурно-освітній проект. В арсеналі планетарію є близько 20 фільмів, деякі з них створені в США та перекладені українською мовою”, – розповів Віктор Мирович.

“Можливо згодом ми робитимемо виїзні покази в школах чи районах області. Покази з 11 години кожного дня, крім понеділка. Останній сеанс десь о 16 годині”, – розповідає дружина ініціатора Анастасія Мирович.

Обійшлося це підприємцям у суму близько 10 тисяч доларів.

“Фільми в основному про астрономію та космонавтику для учнів шкіл. Для найменших є про природу та тварин. Для дорослої аудиторії можливо в майбутньому матимемо більш кращий продукт”, – каже Анастасія Мирович.

Для того, щоб побувати на 20-30 хвилинному показі фільму, глядачам потрібно заплатити всього 20 гривень.

До теми

Кіносфера – це реальне відчуття польоту зоряним небом, можливість переглянути фільми  Х’юстонського музею природознавства (США) та інших студій сферичного кіно, можливість створення програм для дітей та дорослих.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні