Розваги Фото

В Івано-Франківську відкрили фотовиставку «Обличчя нових громад» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 28 липня, в інноваційному центрі «Промприлад. Реновація» відкрилася експозиція створена фотографом Владиславом Соделем «Обличчя нових громад».

Із 55 світлин серії – 12 зроблені на Прикарпатті, пише «Репортер».

«Проєкт  створений Українським кризовим медіа-центром у рамках програми DOBRE, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), – розповідає координатор з комунікацій УКМЦ DOBRE в Західній Україні Михайло Цьомик. – На світлинах – громади із семи регіонів України. Із 55 фотографії серії – 12 зроблено на Івано-Франківшині. Зокрема, в Тлумацькій та Нижньовербізькій громаді. На фото можна бачити все: від краєвидів та ландшафтів Дністровського  каньйону до народних та дитячих колективів. Наприклад, у Нижньовербізькій громаді ми задокументували давню весільну традицію – створення пір’яного вінка для нареченої».

За словами автора світлин Владислава Соделема, фото  були зроблені під час експедиції громадами-партнерами програми DOBRE у 2020 році. На Прикарпатті таких є десять.

«Зйомки могли тривати кілька днів. Але на Прикарпатті громади невеликі, тож можна було впоратись за один день. Єдине, були села до яких було дуже важко добратися через погані дороги. Наприклад, в Тлумацькій громаді до одного села ми їхали цілу годину, хоч на мапі до нього рукою подати», – каже Владислав Содель.

На репортажних світлинах форматом 80 см на 120 см зображені, як правило, дуже емоційні моменти. Громади самі вибирали людей та місця, які стали частиною експозиції.

Виставка триватиме два тижні, до 11 серпня. Вона вже експонувалася в кількох регіонах України і після Івано-Франківська переїде до Києва.

Авторка: Ірина Гаврилюк
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні