У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилась виставка виробів косівського майстра декоративно-прикладного мистецтва Романа Стринадюка. Присвячена вона 80-річчю з дня народження народного майстра. П’ять років тому Романа Стринадюка не стало.
Особливість робіт майстра у тому, що він поєднував між собою багато різних матеріалів, наприклад, метал дерево, шкіру, латунь, бронзу, мельхіор, сталь, залізо. Також він працював у таких техніках як гравірування, різьбярство, кування, травлення, жирування металу, цяткування, литво, випилювання, амплікацію металом. «Напевне жодний майстер не використовував стільки технік, як Роман Стринадю», – говорить куратор виставки Іванна Равлюк.
А роботи майстра до Івано-Франківська привезла його донька Ліліана Ониськів. Вона розповіла, що в кожному своєму виробі батько завжди зображав якусь історію, легенду чи на рушниці, пістолі чи люльці.
«У всьому була якась історія, легенда, – говорить Ліліана Ониськів. – Завжди добра, позитивна і яскрава, бо він сам був світлою людиною і ніс те світло всім людям. На всі фестивалі він їздив у гуцульському однострої, в постолах, з пістолями, рушницею. Всі його впізнавали, ставали говорити і слухати його історії».
Також після відкриття виставки у музеї показали кількахвилинний документальний фільм про народного майстра Романа Стринадюка.
Comments are closed.