Історія Розваги Фото

У Франківську пройшов бій за ратушу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
 У середу, 31 жовтня, на площі Ринок у Франківську відбулася реконструкція подій Листопадового зриву та боїв українських захисників проти польських загонів 1918 року.

Листопадовий зрив – українське повстання, яке організувала Українська Національна Рада з українськими січовими стрільцями у ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року. Це спричинило утворення на Галичині Української держави, пізніше – Західноукраїнської народної республіки.

Постановка – це реконструкція боїв за львівську Ратушу. У Станиславові українські бійці без боїв захопили владу. Всі актори – львів’яни, члени товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”. Вони вже не вперше роблять історичні постановки в Івано-Франківську.

‘Головним ворогом в той час були поляки, бо вони вважали західноукраїнські території своїми, – каже Віталій Карвацький, виконавець ролі одного з січових стрільців. – Форма у всіх була одна, австрійська, але українці носили синьо-жовті стрічки і свої нашивки’.

Дійство розпочали з виконання гімну. Потім актори розіграли як українські січові стрільці захопили владу в австрійців та поляків. Під час постановки лунали гучні постріли.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.