Розваги Фото

У Франківську презентували спогади бургомістра Камінського (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 4 грудня, у кав’ярні-кондитерській «Профітролі» відбулась презентація книги «Камінський та профітролі». Упорядниками книжки є відомий письменник Володимир Єшкілєв та краєзнавець Іван Бондарев. Також книга вийшла завдяки меценату Володимиру Іванишину та його родині.

Книжка «Камінський і профітролі» – унікальне видання, адже вперше під однією обкладинкою зібрані тексти, присвячені видатному урядовцеві позаминулого сторіччя, «найкращому бургомістрові» Станиславова Ігнацієві Камінському. Вона містить спогади, вперше перекладені українською мовою – завдяки перекладу Олени Бучик.

«Місто – це, окрім всього, і певна книга пам’яті, – почав презентацію Володимир Єшкілєв. – Правильне місто можна читати і вивчати його історію. Вона закріплена не на сторінках, а в архітектурі. Те місто, яке забуває історію, – не має майбутнього. Франківськ історично кастровано, коли змінили назву. Було зруйновано багато будівель. Він перестав бути містом. Зараз повертаємо пам’ять про ті визначні постаті через пам’ятники та книжки».

За словами Єшкілєва, однією з важливих постатей для міста і став бургомістр Камінський, який перебудовував Станиславів із занедбаного фортечного містечка у справжнє європейське місто.

«Він провів залізницю, яка оживили місто, – говорить письменник. – Саме йому завдячуємо, що обласним центром є Франківськ, а не Тисмениця. Окрім того, рідко коли за чиновникам спостерігається добрий літературний стиль».

Краєзнавець Іван Бондарев розповів, що працюючи у Львові в бібліотеці, натрапив на мемуари Камінського, які друкувалися у «Kurier Galicyjski». Тоді й виникла ідея перевидати їх.

«Його життя – це готовий авантюрний роман, – каже Бондарев. – Це була людина з хорошим почуттям гумору, авантюрист, який яскраво та живо описав своє життя. У книзі дуже багато ілюстрацій та легенд. І нині пам’ятник Камінського перед кав’ярнею «Профітролі» обростає легендами серед туристів. Наприклад, треба потерти перстень і загадати щось матеріальне. Воно збудеться».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.