Розваги Світ Фото

У Франківську оголосили про початок міжнародного конкурсу для архітекторів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

DSC_2436

Два місяці томі Благодійна організація «Тепле місто», ГО «Мами Прикарпаття» та департамент архітектури й містобудування презентували спільний проект «Місто дружнє до дітей». Його основна ідея створити у місті безпечний та цікавий простір для дітей.

У вівторок, 25 листопада ініціатори проекту оголосили про початок міжнародного конкусу «Child-friendly public space».

DSC_2433

«В нас розголосу набув попередній конкурс, який проводила ГО «Мами Прикарпаття». – говорить голова цієї організації Мар’яна Вершиніна. – За кілька днів в спільноті «Тепле місто» в соцмережах набралось близько 800 коментарів. Значить питання є болючим як для матерів, так і для пересічних мешканців нашого міста».

DSC_2439

Для учасників організатори розробили спеціальний сайт, де архітектор чи команда спеціалістів зможуть зареєструватися та отримати інформацію про місто, навіть, не відвідавши його. Також за словами архітектора, активіста «Тепле місто» Андрія Назаренка, всю інформацію про конкурс оголосять на серйозних архітектурних сайтах, аби заохотити більше спеціалістів з-за кордону.

DSC_2437

Конкурс триватиме до 15 травня наступного року. Далі компетентне журі відбере кращі роботи, а вже 1 червня буде нагородження. Загалом призовий фонд конкурсу складає 3600 євро. Тобто перше місце – 1800 євро, друге – 1200 і третє – 600 євро.

Для майбутніх учасників вже вибрали ділянки, які ті мають опрацювати у своїх проектах. За словами Андрія Назаренка це буде ділянка на площі Міцкевича – пішохідна частина  вулиці Вітовського та перед «Люмєром», на вулицях Шпитальній та низовій, а ще у двох скверах – Приокзальному та позаду кінотеатру «Космос».

«В нас є три головних критерії вибору, – говорить Назаренко. – Всі простори мають бути узгоджені з нормативами. Друга умова – новизна ідеї. Ми не хочемо більше бачити ті кольорові конструкції, які не влаштовують нікого, в тому числі і дітей. Третя – правильна інтеграція в існуючий міський простір».

А 14 квітня для всіх учасників з інших міст чи країн планують провести дводенну пізнавальну зустріч з містом та його мешканцями.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні