Розваги Фото

У Франківському медуніверситеті провели вечір пам’яті Небесної Сотні та героїв України (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У вівторок, 11 лютого, в обласній філармонії відбувся музично-поетичний вечір «Зродились ми великої години», присвячений Героям Небесної Сотні та всім Героям України.

Подію організував відділ освітньо-виховної роботи Івано-Франківського національного медичного університету. Вечір пам’яті влаштовують вже п’ятий рік поспіль, пише пресслжуба університету.

Головних дійових осіб традиційно грали самі студенти-медики. Автором сценарію стала музична керівниця відділу освітньо-виховної роботи Іванна Мошура, постановка художньої керівниці цього відділу Марії Цвік.

Головною сюжетною лінією цього разу стала національно-визвольна боротьба українців у лавах ОУН-УПА. На початку вечора прозвучала пісня «Нас весна не там зустріла» у виконанні студентки Христини Лікар та працівника відділу освітньо-виховної роботи Назара Фігури. Це був пролог про дівчину та її нареченого, яким довелося познайомитися у час війни.

«Ми вирішили, що має бути не лише фонова музика, але й живе пісенне виконання, — розповідає про задум Іванна Мошура. — І тема кохання матиме наскрізну лінію, адже кохання було як в лісах, де воювали оунівці, так і на Майдані, є чимало таких історій з російсько-української війни…».

«Війна і кохання переплетені, і мені випала нагода передати у пісні саме цю тему, — розповідає Христина Лікар. — Мені подобається історія і все, що пов’язане з Україною. Нам важливо говорити про нашу непросту історію…». Зазначимо також, що цього вечора прозвучали дві давні пісні, записані від старожилів Надвірнянщини: «Сонце сходить , я сумую» і «Згадай мене моя матусю».

Сюжетна лінія протягнулась до сучасності, — трагічних днів Революції Гідності, війни на Сході України, — багатовікова боротьба українців за свободу і гідність продовжується і нині.

«На сцені були події періоду УПА, а також сьогодення — Майдан і АТО, — каже виконавець однієї з головних ролей Володимир Жилюк. — Ми хотіли донести те, що потрібно триматися, єднатися, цінувати мову, пісню, історію та боротися за нашу Україну».

«Хочеться, щоби молодь розуміла, за що бореться Україна, — говорить Іванна Мошура. — Наша спільна мета — не здаватися, адже ця боротьба триває, наші сучасні воїни продовжують цю боротьбу».

У фіналі вечора виконали Марш українських націоналістів «Зродились ми великої години».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.