Розваги Фото

Студенти франківського медуніверситету водили кафедрами Маланку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Студентська театральна студія «Amore» 13 січня водила Маланку по кафедрах Івано-Франківського національного медичного університету.

Звісно ж, дійство відбулося й у центральному корпусі для представників деканатів, фахового медичного коледжу і ректорату, пише Репортер з посиланням на прессслужбу ІФНМУ.

Студенти-медики готувалися і створили цікаве дійство, яким потішили своїх викладачів. Під час онлайн-зборів театру його керівниця лікарка-інтерн Ірина Олексин (Попович) запропонувала зробити Маланку. Учасники підтримали ідею. Відбулися репетиції онлайн і офлайн. Нагадаємо, днями студенти-театрали з «Amore» створили зворушливу короткометражку «Світло різдвяної ночі».

Роль Маланки виконував студент шостого курсу Микола Фафлей. Він грає в театрі «Amore» з 2019 року.

«Я вперше був у цій ролі, — розповідає хлопець. — Макіяж мені робили дівчата, казали, головне не напружуватись. Було весело. На перших репетиціях не сильно розумів, що маю робити, але ми підібрали реквізит, і все вийшло».

Студентка п’ятого курсу Аліна Андрейчук була в образі Кози.

«У мене такий характер, що мені особливо нічого не треба було робити, щоб ужитися в цей образ, — сміється дівчина. — Наша Ірина вже знає нас усіх, тож розподілити ролі не було проблемою. Усім весело, всім подобається».

Довідково

Свято Маланки відмічають напередодні Нового року (31 грудня за старим стилем, 13 січня за новим — день преподобної Меланії, звідки й походить назва свята).

У цей день відбувається давній обряд із переодяганням у тварин і фольклорних персонажів. Молодь (у масках або без них) щедрує, ходить із «козою», водить переодягненого на Маланку парубка. Традиційні дійові особи — «баба» Маланка та «дід» Василь. В Маланці нерідко використовують сучасні мотиви й персонажі (вояки, лікарі та ін.).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.