Вже традиційно щотижня «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки».
“Можливо, колись я напишу книжку, яка називатиметься “100 і 1 сирник”, а ще краще “1000 і 1 сирник”, – пише блогерка. – У моєму блозі і справді дуже багато рецептів різноманітних сирників. Ну чого гріха таїти, я їх дуже люблю, особливо готувати та експериментувати зі смаками. Цього разу пекла Вишневий сирник – ніжної консистенції з кислинкою та шоколадним мусом. Вийшло дуже смачно!”
Інгредієнти.
Корж: 200 г печива “До кави”, 100 г шоколаду, 50 г масла.
Маса: 1 кг домашнього сиру, 250 мл вершків, 300 г цукру, 1 пачка ванільного цукру, 4 яйця, 5 ст. л. кукурудзяного крохмалю, 450 г заморожених вишень (звісно, можна і свіжих), сік з 1-го лимона або лайма.
Шоколадний мус: 100 г чорного шоколаду, 1 ст. л. цукру, 200 г вершків або солодкої сметани, 7 г желатину, 50 мл води.
Печиво змолоти в блендері в крихту.
Читайте: Смачні вихідні з «Репортером»: торт “Наполеон” (ФОТО)
Масло з шоколадом розтопити в мікрохвильовці або на водяній бані.
Крихту печива ретельно вимішати з розтопленим шоколадним маслом.
Читайте: Смачні вихідні з «Репортером»: Кокосові тістечка з лимонним джемом (ФОТО)
Форму, діаметром 24 см, вистелити пергаментом, змастити маслом і посипати борошном. Викласти вологу крихту у форму, втрамбувати, поставити до холодильника.
В каструлю викласти вишні, 100 г цукру, сік з лимона, 1 ст. л. з гіркою крохмалю, ретельно вимішати. Варити до загустіння на малому вогні, час від часу помішуючи. Готовий вишневий соус охолодити.
До теми: Смачні вихідні з «Репортером»: бабусині хрустики (ФОТО)
У велику миску викласти сир, вершки, яйця, 200 г цукру, ванільний цукор, збити блендером до однорідності.
Додати крохмаль, ще раз збити.
До сирної маси додати вишневий соус, ретельно вимішати. Колір суміші неймовірно красивий, ніжно рожевий.
Вилити сирну масу на корж, розрівняти.
Читайте також: «Смачні вихідні» з Репортером. Салат «Вінок»
Пекти в розігрітій до 170 градусів духовці 30 хвилин, зменшити температуру до 130 градусів і пекти ще 70 хвилин. Залишити охолоджуватися у вимкненій духовці з привідкритими дверцями. Такий спосіб випікання сирників зробить їх ніжними та убезпечить від перепадів температур, піднімання та тріскання готового виробу. Такі маніпуляції легко робити, коли у тебе електрична духовка, якщо пектимете у газовій тоді рекомендую пекти сирник 1 годину 30 хвилин в розігрітій до 170 градусів духовці, а на низ печі під решітку поставити металеву миску з водою.
“Зазвичай сирник печу ввечері, щоб за ніч він добре охолов, а вже вранці можна готувати шоколадний мус”.
В каструлю викласти поламану плитку шоколаду, додати цукор та вершки, поставити на вогонь, варити до однорідної суміші.
Желатин залити 50 мл холодної води, розмішати, залишити на 5 хв набухати.
До теми: Смачні вихідні з «Репортером». Кекси в банці, або Подарунковий набір
Шоколадну масу зняти з вогню, злегка охолодити, десь до 80 градусів, додати желатин, ретельно вимішати.
Помадку вилити на сирник, поставити в холодильник на кілька годин. А тоді можна сміливо нарізати тортик і смакувати ним досхочу.
Сирник вийшов неймовірно смачним, гості з’їли його практично миттєво і ще довго хвалили його смак. Насамперед його сильна сторона – це ніжна, кремова текстура, яка більш схожа на торт-мус, аніж на сирник. Щодо смаку, то він також на висоті, вишні дуже гармонійно поєднуються з сиром та шоколадом.
До теми: Смачні вихідні з “Репортером”. Мафіни з цвітної капусти і броколі (ФОТО)
“Цей сирник є результатом моїх кулінарних експериментів та фантазій, до речі, ще хочу приготувати схожий тортик, проте без випікання. Впевнена, вийде також доволі цікаво і смачно, – пише Оля Мончук. –
Comments are closed.