Вже традиційно щотижня «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки».
Влітку зовсім не хочеться вмикати духовку, але це не привід відмовлятися від кондитерських смаколиків, адже завжди можна приготувати торт без випічки. Рецептів таких смаколиків є безліч. Нещодавно я натрапила на дивовижний відеоблог, в якому і знайшла цей смачнющий тортик. Тепер хочу поділитися його рецептом з вами. На вигляд цей торт дуже схожий на легенду французької кухні “Фрезьє”, але він має кілька переваг, готується простіше та швидше і без духовки.
Інгредієнти.
Корж: 250 г шоколадного печива, 80 г масла.
Мус: 750 г домашнього не кислого сиру, 400 мл вершків, 300 г згущеного молока, 1 банка “Нутели” чи іншої шоколадно-горіхової пасти (300-350 г), 20 г листового желатину, 1 склянка полуниць, кілька штук полуниць однакового розміру.
Форму розміром 22 сантиметри вистелити пергаментом. Печиво змолоти в крихту.
Масло розтопити в мікрохвильовці чи на водяній бані.
З’єднати крихту з маслом, ретельно вимішати, висипати у форму і утрамбувати, утворюючи корж. Поставити до холодильника.
Тепер приступаємо до підготовки полуниці. Усі ягоди помити, просушити. 1 склянку полуниць порізати кубиками.
Кілька ягідок однакового розміру порізати навпіл.
Листи желатину залити холодною водою, залишити набухати. Якщо використовуєте порошковий желатин, робити все так само, лише заливаєте меншою кількістю води, приблизно 60 мл, розмішуєте.
В мисці з’єднуємо сир, вершки, згущене молоко і “Нутелу”, збиваємо блендером до однорідної кремової маси.
Набухший желатин розтоплюємо в мікрохвильовці або на водяній бані. Желатин лише злегка розігріваємо, не кип’ятити.
Тоненькою цівкою виливаємо желатин в сирну масу, продовжуємо збивати.
Кілька ложок маси викладаємо на корж.
Половинки полуниць викладаємо по колу, притискаючи до краю форми.
Полуницю, порізану кубиками, висипаємо зверху, злегка притискаємо.
Виливаємо решту маси, ставимо до холодильника на кілька годин для застигання, а ще краще – на ніч.
Застиглий торт виймаємо з форми і прикрашаємо.
Шоколадно-горіховий ніжний смак в поєднанні з свіжою кисленькою полуницею – дуже смачно. Сир, шоколадно-горіхова паста і полуниця утворюють гармонійний і збалансований смак. Мммм. Смакота!
Якщо ви давненько розглядаєте фотографії торту “Фрезьє”, так і не наважуєтеся його приготувати, можете розпочати з “Нутелла-чізкейк з полуницями”. На смак ці торти абсолютно різні. Перший – це поєднання тоненьких бісквітів з невагомим вершковим пудингом та полуницями, другий – шоколадно-сирний смак у поєднанні з полуницею. Але їх об’єднує одне – полуниці і дивовижний смак. Тому рекомендую потренуватися на чізкейку з “Нутеллою” і перейти до “Фрезьє”.
Post Views: 0
Comments are closed.