У Гарвардському університеті у 28-й раз вручили щорічну премію за найбільш сумнівні досягнення в науці.
Серед інших журі нагородило дослідження про слину-доместос, самоколоноскопію, вуду для спокійної роботи та американські гірки, що виводять із нирок камені.
Церемонія нагородження Шнобелівською премією проводиться з 1991 року приблизно за два тижні до оголошення лауреатів Нобеля. Діячі наукового світу та знамениті вчені завжди з задоволенням беруть у ній участь. Цього разу нагороди – символ премії та 10 трильйонів зімбабвійських доларів, – вручали відомі дослідники Ерік Маскін, Вольфганг Кеттерле, Майкл Розбаш та Олівер Харт, пише platfor.ma.
Переможців нагороджували в десяти номінаціях. Так, в категорії медицини відзначили роботу двох американських вчених про позитивний вплив поїздок на американських гірках на вихід каменів із нирок – автори відзначають, що доброволець позбувся двох каменів за дві поїздки. В області хімії приз отримала робота, присвячена бентежному питанню про ефективність людської слини як засобу для чищення. Антропологічну премію урвав Томас Перссон – вчений підтвердив факт, що шимпанзе копіюють поведінку людей так само часто, як і навпаки.
У сфері економіки журі вручило приз групі вчених під керівництвом Лінді Хань Ю Лян – вони вивчали, наскільки ефективно для співробітників використовувати магічні ляльки вуду проти вибагливого та несправедливого начальника.
Також організатори премії відзначили рішення використовувати марки для визначення нічної ерекції, сміливість вченого, який зробив самоколоноскопію в сидячому положенні, завзятість дослідників у вимірі частоти, причин і наслідків лайок при водінні автомобіля. А також не забули про переможців у номінації «література», які довели, що люди не читають інструкції до складних товарів, які купують.
Comments are closed.