День прапора та День незалежності Франківськ цьогоріч святкував аж чотири дні – як велике весілля – з ріками вина, шашликом під ратушею, освідченням у коханні та весільними музиками.
Всюди встигнути не вийшло, та «Репортер» зібрав найцікавіше. незалежності
Відкривали і святили
У четвер, 23 серпня, з самого ранку франківці почали святкувати День державного прапора України – на Вічевому майдані розгорнули шестиметровий стяг. Попри те, що цей день не був вихідним, на подію зійшлося кількасот франківців – були і ветерани, і духовенство. Прапор, за франківською традицією, освятили, а міський голова Руслан Марцінків розказав про гуманітарну допомогу, яку напередодні відправили у Волноваський район на Донеччині.
Цього ж дня відкрили відреставрований фасад будинків на Шевченка 22 / 24. Він обійшовся місту в 628 тис грн. Ініціатива «Франківськ, який треба берегти» відремонтувала за кошти міста і двоє дверей для цього будинку – по 60 тис грн за двері. Та окрім красивого оновленого «лиця», в будинку є ще пошарпаний внутрішній двір, куди фотографи радили не заходити – аби не псувати враження від ремонту. Головне, що зроблений фасад освятили.
Мер привітав усіх містян та почесного мешканця Франківська Михайла Мулика зокрема, адже він живе в тому будинку. Мулик теж привітав франківців, похвалив мера, пожартував про франківську футбольну команду та про будинок, який нарешті відремонтували.
А вже ввечері відкрили відремонтовану вулицю Лесі Українки та площу Міцкевича. Дійство вийшло масштабним – прийшло близько тисячі франківців, подію супроводжував оркестр, а щасливий мер вручив подяки виконробу, архітектору та усім, хто працював над ремонтом вулиці. Роботи на площі Міцкевича обійшлися місту в 6,85 млн грн, а Лесі Українки – 5,5 мільйона. Згодом ще мають встановити 15 лавок, які коштують 173 тис грн.
Одразу після відкриття вулиць презентували і оновлену підсвітку на міській ратуші – далеко йти не довелося. Це святкове покращення коштувало ще 335 тис грн.
Подарунки для міста
У п’ятницю, 24 серпня, біля церкви царя Христа волонтери з франківського Карітасу відкрили благодійний ярмарок для збору коштів на лікування Станіслава Фармуги. У десятирічного хлопчика виявили гострий лімфобластний лейкоз.
Там були вироби у техніці декупаж і в’язані гачком, вишиті картини, листівки, рамки. Увесь крам організатори оцінили приблизно в 10 тис грн – вишиті картини були вартістю більше тисячі гривень кожна, а за дрібнички платили, хто скільки може. Того дня організаторам вдалося зібрати понад три тисячі, тож вони планують влаштовувати такі ярмарки і надалі.
«Репортер» і собі придбав дрібничку, після чого поспішив на майдан Шептицького – там франківці малювали автопортрети на великому полотні. Поряд з містянами малював художник Євген Самборський, аби потім полотно подарувати Музею мистецтв Прикарпаття, якому, на думку художника, бракує сучасного мистецтва.
Вже традиційно 24 серпня в Івано-Франківську пройшла святкова хода у вишиванках до Дня незалежності.На Вічевому майдані зібралися тисячі франківців, аби пронести величезний прапор України центральною частиною міста до Меморіального скверу. А боєць 80 десантно-штурмової бригади Віталій Полихівський, який чотири роки провів на війні, там же – на Вічевому, освідчився своїй коханій Іванні. Дівчина погодилась.
На площі перед драмтеатром відбувся святковий концерт національного заслуженого академічного українського хору імені Г. Верьовки – найбільшого українського професійного хору. Перед концертом Івано-Франківськ долучився до акції, яка пройшла по всій Україні та у багатьох містах світу, де живе українська діаспора. Зведені хори Івано-Франківська разом з хором імені Верьовки заспівали духовний гімн «Боже великий єдиний».
Увечері на цій сцені грав франківський рок-гурт «Брати Станіслава», а після них багатотисячний натовп зібрав «Плач Єремії». Гурту вже 28 років, тож їхні пісні співає не одне покоління. «Зараз буде караоке», – сказав вокаліст Тарас Чубай перед тим, як виконати найвідомішу пісню «Вона». Й справді – люди співали разом з гуртом, співав і міський голова з дружиною, і нацгвардійці, які охороняли сцену, – нишком.
Поминали і гостилися
Субота, 25 серпня, розпочалася з ярмарку-фестивалю «Свято винограду та вина» на площі Ринок. Виноградарі з Прикарпаття та сусідніх областей порозкладали на прилавках налиті сонцем грона та пляшки з різними напоями, а в сусідніх палатках продавали сир. Тут було і вино, і до вина – продавці щедро наливали-нарізали свої товари на дегустацію, не обов’язково було навіть купувати.
Для дітей і не тільки на острові кохання провели арт-пікнік з розвагами, майстер-класами, вуличною їжею, літературними читаннями та концертом, що тривали до самого вечора. Зібрали більше 10 тис грн, усі виручені кошти передали на лікування Станіслава Фармуги.
Цього ж дня у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді матерям загиблих бійців вручили «Орден матері». Нагородили матерів полеглих бійців з лав добровольчого українського корпусу «Правий сектор» четвертої резервної сотні.
Також в суботу урочисто відкрили відремонтовану вулицю Станіславську, де не тільки замінили дорожнє покриття, а й встановили сучасне освітлення та нові вуличні меблі – урни для сміття, лавки, велостійки. Ремонт коштував місту 1 млн 49 тис грн.
У неділю, 26 серпня, полеглих в Іловайському котлі вшанували пам’ятною ходою. Військові, їх сім’ї та волонтери пройшли від Катедрального собору до Меморіального скверу, де відбулась панахида.
А вже за кілька годин на Вічевому майдані розпочався фестиваль весільно-ресторанної музики «Лабух-Фест». Цьогоріч фестиваль відбувся вже вдруге – у ньому взяли участь 10 гуртів. Оцінювало музику журі, до якого увійшли професійні музиканти, переможець минулорічного фестивалю Володимир Маник з «Маник-бенд» та заступник мера Олександр Левицький – ідейний натхненник фестивалю. Між гуртами розділили призовий фонд у 46 тис грн.
Comments are closed.