Розваги Фото

На Косівщині відгудів еко-фестиваль «Карпатське коло» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У селі Шешори, що на Косівщині, 21-24 липня відбувався перший еко-етно фестиваль «Карпатське коло». Мета заходу — привернути увагу до проблем Карпат, зокрема вирубки лісів.

DSC_6236

Хоч день заїзду, облаштування та адаптації гостей був ще 21 липня, урочисте відкриття відбулося лиш 22-го. Гостей вітали сільський голова Василь Якибчук, засновник фесту Марія Пахолок, співорганізатор Олег Атаманюк, музикознавець Любомир Кушлик.

За словами Марії Пахолок, цьогорічне свято — це шанс започаткувати нову моду. Каже, протягом трьох днів хоче «всіх-всіх» навчити працювати з травами, деревом, адже це приносить не лише задоволення, а й дохід. А ще вона запевнила, що учасники фесту мають побити два рекорди — намалювати найбільшу вишиванку на дорозі та створити найбільший дитячий оркестр.

«Репортер» також зустрів на святі відому українську письменницю Марію Чумарну, котра похвалилася власними здобутками і запросила на презентацію нового філософського роману-притчі «Стражі».

«Шешори – це особливе місце, де код української вишиванки переплітається з прокуравськими голосіннями, тому цей фестиваль – чудова можливість відчути цю магію на собі», — каже пані Марія.

Були в Шешорах й іноземні гості, до того ж, охоче пригощали власною випічкою. «Згуцулені» швейцарки вже п’ять років живуть в Україні, вирощують різноманітні трави. На питання чому тут, а не в себе, відповідають прямо: «У Швейцарії все є».

Місцеві жителі з захопленням роздивляються навкруги. Пані Марія Крилюк, 82-річна шешорянка каже: «Я рада, що маю змогу побувати на такому святі, що тут так багато людей, багато молоді. Хочеться, щоб це стало традицією нашого села».

Гості приїхали майже з усього Прикарпаття, а також Львівщини і Дніпра. Програма була насиченою: тренінг з йоги, арт-терапія, практикум з пермакультури та основ повноцінного харчування, багато різних лекцій. Велопробіг, ватри, руханка-дискотівка «Гуцульське гулянє» і ще багато іншого.

Файно було, треба ще! Напевно, Шешори з нетерпінням чекатимуть наступного фесту.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні