У неділю, 13 червня, в Івано-Франківському драмтеатрі відбулася прем’єра опери «IYOV» режисера Влада Троїцького. Опера «IYOV» стала фінальним акордом театральної програми мультикультурного фестивалю PortoFranko Гогольfest, що проходив у Франківську 8-12 червня.
До теми: Виконавці з усієї України показали у Франківську балет іспанського хореографа “ADUR” (ФОТО)
Музику до опери написали Ілля Разумейко та франківець Роман Григорів, які організовували у 2011 році фестиваль Porto Franko. А нині Роман Григорів є співорганізатором PortoFranko Гогольfest.
До теми: Гурт ONUKA запалив Франківськ драйвовою музикою з етно-мотивами (ФОТО, ВІДЕО)
“Спочатку ми обрали «Енеїду», і за два тижні Ілля Разумейко та Роман Григорів написали дуже серйозний матеріал, – розповідає баритон опери Андрій Кошман. – Тож Влад Троїцький запропонував зосередитися на біблійних текстах. В результаті ми створили оперу «IYOV». Спочатку в нас було багато імпровізації. Однак тепер все зафіксовано і вирахувано по тактах.”
У залі Франківського драмтеатру такого аншлагу не було давно. На оперу були продані всі квитки, а глядачі партері стояли та сиділи на сходах. В кінці зал аплодував стоячи. На сцену до акторів вийшов і режисер опери Влад Троїцький.
Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.
Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.
«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.
Comments are closed.