Розваги

Льолько з «Летючої бригади» тепер у книжці франківського історика

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 1 квітня, в івано-франківській обласній бібліотеці відбулася презентація книги директора української гімназії Ігоря Дейкачівського «Микола Ясінський – Льолько, легендарний бойовик УВО».

Дейкачівський_08
Ця презентація перший захід у рамках святкування 110 річниці гімназії, випускником якої і був Микола Ясінський.
Дейкачівський каже, що нині час повертати Україні її героїв, адже розповіді про них варті не просто книг, будь-який серіал сховається перед перипетіями їхнього життя.

«Я зрозумів, що буду писати про Ясінського, коли відкрий його кримінальну справу, – розповідає автор. – Там була характеристика «впертий, завзятий, ідейний, інтелектуал, добрий оратор, добрий конспіролог, має вплив на людей». Уявіть, це про нього писали вороги – польська поліція».

Дейкачівський_01
До речі, цікавий факт, який характеризує Ясінського. Коли того врешті зловили за пограбування банку у Львові, він не признавався ні в чому – ні на допитах, ні на суді. А на кінець прямо сказав – «Так, це зробив я». Бо такий мав наказ від УВО.

Дейкачівський_05
До теми: Микола Ясінський, «Льолько» — член «Летючої бригади» УВО — спеціальний підрозділ Української Військової Організації, створений у складі групи спеціально підготовлених і законспірованих бойовиків для здобуття грошових коштів шляхом вчинення ексів (експропріаційних актів — нападів на державні установи із метою заволодіння коштами, які в умовах польської окупації вважалися українським національним здобутком і тому повинні бути повернені на благо української нації).

Дейкачівський_07

Дейкачівський_02

Дейкачівський_03

Дейкачівський_04

Дейкачівський_06

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: