Розваги

Коломия пахла медом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої суботи в Коломиї вперше відбувся фестиваль «Медовий Спас». Поласувати та ознайомитися з усіма сортами меду зміг кожен охочий. А пасічники залюбки розповідали про своє ремесло.


Біля музею історії міста Коломиї відродили давню традицію – в день Медового Спаса кожен мав змогу спробувати меду, щоб цілий рік бути здоровим. Проте, пасічники запевняють: щоб бути здоровим, мед потрібно вживати щодня. От і пропонували покуштувати та придбати мед. До речі, літр цього солодкого нектару можна було придбати за справді «святковою» ціною – 80 грн. А ще – отримати корисні поради та рецепти від досвідчених бджолярів. А їх на фестиваль приїхало з десяток.

Та святкова атмосфера на фестивалі панувала недовго. Після урочистого відкриття все перетворилося на звичайний ринок. Крім меду, можна було купити і різну продукцію на його основі. Наприклад, універсальну мазь «Спаси, Господи», яку один із бджолярів виготовляє за стародавніми рецептами. Казав, що вона помічна від усіх недуг…

«Ми їздимо на всі медові фестивалі, – каже коломийський пасічник Василь Мазурак. – Сьогодні привезли майовий, гречаний, з акації та різнотрав’яний мед. Шкода, що липового немає, бо багато людей запитують. Але через постійні дощі вся область втратила головний взяток меду з липи. Якщо і далі так піде, то не знаю, що будемо робити. Трохи вулики продаємо – по 40 доларів за пакет, в пакеті – чотири рамки та матка. Дуже багато покупців з Росії, взяли у нас 50 пакетів. Пасіка – вигідна штука, але її треба любити».

Також у рамках медового фестивалю в місті відбувалось кілька окремих святкових імпрез. У Свято-Михайлівському соборі провели перший фестиваль духовної пісні. А в музеї історії міста Коломиї до вересня експонуватиметься виставка, присвячена медівництву. Адже пасічники завітали на фестиваль не лише з медом, а привезли з собою і фотографії своїх пасік.

Справді фестивального колориту надав один бджоляр з Тернопільщини. Біля його столу завжди було багато людей, яких він причарував своїм зовнішнім виглядом та безкоштовним частуванням. «Займаюся пасікою лише п’ять років, – розповідає Сергій Белюх. – Якось на колишній роботі не мали грошей зі мною розплатитись, тож сказали: або береш вулики, або нічого. От і довелося взяти 30 вуликів, з яких зараз маю 100. Ані хвилини не шкодую».

Також серед медових товарів можна було придбати воскові свічки різноманітних форм, лікувальні воскові трубки та запашне медове мило. Єдине, чого не було на святі, – медовухи. Може, воно й на добре, адже спека була шалена, і навряд чи алкоголь додав би святу радості.

Сподіваємося, наступного року «Медовий Спас» набуде масових масштабів та, крім медових дегустацій, потішить справді веселою та колоритною програмою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.