Хоч фотографії їжі ось уже декілька років є об’єктами жартів, мовляв, не скуштую, поки не «заінстаграмлю», та все ж популярності у мережах не втрачають. Фуд-фото – це мистецтво фотографувати їжу – готову страву або ж її інгредієнти.
Дехто захоплюється знімками їжі, щоб розповісти друзям про своє дозвілля, дехто – щоб похизуватися кулінарними здібностями. І чим апетитніше страва вийде на фото, тим достовірніше буде враження. Охочі викласти у соцмережі спогад про хороший обід чи вечерю, звісно зацікавлені, щоб фото їжі виглядало гарно та апетитно. Але не всі знають, як краще це зробити.
Не обов’язково озброюватись дороговартісним обладнанням, щоб зробити хороший знімок, для прикладу, кави. І для вдалого фото достатньо навіть камери на мобільному. Але свої секрети у цьому ділі є. Фотограф студії ArtPhoto Сергій Бобик знає їх та ділиться ними.
Їжа – найзручніша «модель», яку не потрібно налаштовувати на роботу під час фото. З іншого боку – це її найбільший недолік. Уся відповідальність за кадр належить людині з фотокамерою. Щоб було чим похизуватись – декілька таємниць «смачного» фуд-фото.
Автор: ArtPhoto
Освітлення
Найкраще знімати з природним світлом. А от про спалах (той, що у камері) краще забути – він робить предмети в кадрі пласкими, вбиває об’єм. Для початківців напрямку фуд-фото вистачить світла з вікна – воно гарно підкреслить колір та фактуру їжі. Просто поставте тарілку чи горнятко на підвіконня і фотографуйте!
Варто звернути увагу: найкращий час для зйомок – з 8 до 11 ранку та після 16.00 – коли світло м’яке, розсіяне. Під прямими сонячними променями краще не знімати. Також можна прикрити вікно фіранкою, світлою тканиною чи папером.
Технічні моменти
Тут наявність крутого фотоапарату ще не є умовою гарного кадру. Головне для фуд-фото – штатив, щоб фото виходили чіткі і не розмиті. Немає штативу? Не біда, достатньо зафіксувати камеру – можна поставити її на щось.
Що у кадрі
Їжа на знімку має виглядати смачно та апетитно. Тож усе, що є у кадрі, має бути доцільним і вдало підкреслювати основне – їжу. Усі продукти та приладдя, які не мають відношення до страви, краще прибрати геть, щоб воно не потрапило у кадр.
Посуд. Найкраще, щоб він був однотонний. Тарілка з великими малюнками відвертає увагу від самої страви. Найбільш гармонійно буде виглядати страва на білій тарілці. Якщо ж їжа білого кольору, то контрастно і вигідно виглядатиме кольорова чи темна тарілка.
Фон. Найкраще – однотонний. Не варто знімати страву на різнокольорових скатертинах з квіточками чи фруктами. А ось класична картата додасть знімку трохи «провансу» та затишності. Такий ж ефект має і фото їжі на стільниці.
Кількість. Не дуже естетично виглядатиме фото миски з макаронами, а ось невелика їхня кількість на тарілці, добре передадуть фактуру їжі, її колір. Маленькі порції страви завжди виглядатимуть вдало у кадрі.
Фокус. Він має бути логічним. Якщо головний об’єкт зйомки – м’ясо, то і фокус має бути на м’ясі.
Ракурс. Саму ж страву краще знімати зверху та під кутом 45° . Це передає природне враження про їжу, адже відтворює те, як видно «живу» страву, сидячи за столом. У кожного ракурсу є свої особливості, кожен з них розкриває страву по-своєму. Варто спробувати сфотографувати смаколик загальним і крупним планом. В деталях теж є своя краса. А от вид зверху дає можливість оцінити текстуру та загальну композицію.
Колір. Зробити кадр вдалим допоможе правильне поєднання кольорів. Обирайте їх або в одній кольоровій гамі, або ж контрастні кольори, але поєднувані. Так, наприклад, синій гарно дивиться з помаранчевим, червоний з зеленим. Коричневе какао чи слайси персика смачно виглядають на блакитному фоні, а яскраві томати-черрі ще апетитніші на листі руколи.
Автор: ArtPhoto
«Родзинка». Покладіть на готову страву трішки м’яти чи базиліку, або ж гілочку чебрецю, млинці полийте шоколадним соусом та присипте цукровою пудрою, поруч вдало дивитимуться кілька ягідок чи акуратний листочок м’яти. Це виглядає дуже гарно і апетитно.
Історія. Не потрібно прагнути до ідеального порядку в кадрі. Нехай на столі залишаться крихти, цукрова пудра або інші схожі інгредієнти. Творчий хаос на кухні та на фото додає лише натхнення!
Comments are closed.