Розваги

До Покрови. У Франківську відкрили виставку «Невідома УПА» (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 28 вересня, в Івано-Франківському обласному музеї визвольних змагань відкрили виставку «Невідома УПА». Її приурочили до свята Покрови 1 жовтня та 81 річниці створення УПА

Всього відвідувачам представили близько 200 експонатів, пише Репортер.

Виставка називається так, тому що більшість фотографій демонструються відвідувачам вперше, – каже директор музею Ярослав Коретчук. – Ми вирішили показати не лише бойову тему, а й інші сфери життя: фотоапарати, листівки, бофони. А також – аптечка з ліками, медичний набір того часу. Цими речами ми намагаємось продемонструвати потугу, силу УПА.

На виставці відвідувачі зможуть вперше ознайомитися з новими дослідженнями науковців про бойові курені УПА «Яструб», «Магура», «Чорний ліс». Також вперше експонується фото відділу куреня «Смертоносці» з командиром Данилом Рудаком «Чорним».

Більшість експонатів – з фондів музею. Деякі – з приватних колекцій колекціонерів.

Багато світлин представлені на банерах, кожен присвячений окремому куреню УПА або окремій темі. Ще пʼять комплектів банерів передали громадам Івано-Франківщини, щоб їх могли побачити більше людей.

Серед особливих експонатів – деревʼяний хрест із написом «Боже, Україні волю дай. УПА 1944». Його знайшли в одній з криївок на Львівщині й вдалося придбати для музею.

Читайте: Порожня могила. Що можуть приховувати радянські монументи у Франківську

Виставка організована і з благодійною метою – зібрати кошти на ЗСУ.

Ми збираємо гроші за а пікап для одного з наших працівників Юрія Гутчака, який з 2022 року служить у 115 механізованій бригаді ЗСУ. Левову частку коштів – 87 тис грн – уже зібрали. Всього треба зібрати 3,5 тис євро, – каже Ярослав Коретчук.

Виставку можна відвідати у музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери за адресою: вул.
Тарнавського, 22.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.