Розваги Фото

Брокненська примара. Прикарпатський рятувальник показав сувору красу зимових гір (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нині, 3 грудня, станом на 08:00 на горі Піп Іван Чорногірський було хмарно, видимість – обмежена.  Температура повітря -6°С.

На  Чорногірському пошуково-рятувальному посту рятувальник Василь Фіцак спіймав на фотокамеру атмосферне оптичне явище – Брокненську примару. Також він оприлюднив фото засніжених карпатських вершин.

Така примара виникає як тінь спостерігача на поверхні хмар чи туману в напрямку, протилежному Сонцю. Ця тінь може здаватися дуже великою і іноді оточена кольоровими кільцями. Привид може і ворушитися через рух хмарного шару і коливання щільності в хмарі.

До теми: У Калуші відкрилася фотовиставка гірського рятувальника Василя Фіцака (ВІДЕО)

“Попіван. Брокненська примара – так називають атмосферне оптичне явище. Правда такої веселки взимку ще не доводилось бачити. Трішки запізно зробив кадр і кольори зникли”, – написав Василь Фіцак.

Рятувальники працюють на Попівані круглий рік і цілодобово. За словами Василя, більшість починали як волонтери, бо не знали, чи зможуть перебувати у таких суворих умовах. Зима там триває півроку. Зона відповідальності — близько 20 км: 10 км від Чорногори до гори Стій і 8,5 км в інший бік — до Бребенескула.

«Маємо в обсерваторії службові приміщення, бо працюємо вахтовим методом, —розказує Василь Фіцак. — Кімната відпочинку, кабінет і місце, де зберігаються спорядження та інвентар — мотузки, ноші, медичні сумки, також маємо снігохід. Працюємо чотири доби на горі, два дні — на дорогу туди-назад і 10 днів відпочиваємо вдома. Загалом у відділенні вісім рятувальників, працюють по двоє у чотири зміни. Перезмінка відбувається за будь-яких погодних умов».

Читайте також: Сильні хлопці з Чорногори. Гірські рятувальники готуються до зими (ФОТО)
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.