Володимир, підприємець:– Мобільні оператори запевняють, що не мають жодного стосунку до мобільних афер (розводів). Тоді чому, перебуваючи за кордоном, я не отримав у роумінгу жодного повідомлення типу «Ви виграли авто». Хто дає шахраям інформацію про те, що абонент за кордоном, і скидати йому SMS – дорого?Володимир Хіцяк, експерт із зовнішніх зв’язків Західного територіального управління «МТС Україна»:– Компанія «МТС Україна» не надає бази номерів стороннім особам. Також оператор не розсилає SMS від імені інших компаній. Ми можемо повідомляти абонента тільки про свої послуги та пропозиції. Коли абонент отримує SMS, яке стосується тарифних планів, нових послуг від МТС, у ньому завжди вказуються контакти оператора. Інших повідомлень оператор не розсилає.
Що стосується SMS-спаму, то його розсилають організації за самостійно сформованою базою даних. Адже абоненти часто залишають номер свого мобільного різним компаніям – тур-агенціям, магазинам, на сторінках соціальних мереж в Інтернеті тощо. Такі організації й формують базу розсилки з контактних даних клієнтів. Найкраще в таких випадках не повідомляти номера свого мобільного, обмежившись стаціонарним. З іншого боку, якщо ви вже залишаєте свій мобільний номер певній компанії, то одразу повідомте про своє небажання отримувати незамовлені повідомлення.
Для шахраїв не відграє жодної ролі місце перебування абонента. Те, що абонент, перебуваючи за кордоном, не отримав шахрайських повідомлень – скоріше свідчення того, що шахрайські розсилки не є аж таким частим явищем. Цей «період без мобільного спаму» ймовірно міг припасти і на звичні будні абонента в Україні. Просто, перебуваючи в роумінгу, ми, можливо, швидше зауважуємо наявність чи, навпаки, відсутність якихось незвичних явищ у нашому телефоні.
Компанія «МТС Україна» відповідальна перед своїми абонен-тами й за жодних умов не розголошує інформації про них, їхні особисті дані та місце перебування. Щоби уникнути шахрайства, ми заохочуємо абонентів повідомляти нас про такі випадки.
Comments are closed.