Наталя, викладач:— Живу на вул. Пилипа Орлика, 10. Перед нашим будинком зводять новобудову. Там – купа сміття. Крім будівельного, мешканці і свого накидали. Все це не вивозиться – сморід, мухи, щурі. Приватний жек «Новекс-комфорт» каже, що всі претензії – до власників новобудови, а ті, у свою чергу, відсилають до жеку. І так уже півроку немає порядку. То хто має відповідати за той безлад?Валерій Козлов, начальник відділу розкопок інспекції благоустрою міськвиконкому:— Наразі цей мікрорайон незданий, дороги на обслуговування не передані. Відповідно, прибирають ті території, де є вже здані будинки. Щодо того будинку, про який йдеться, і всієї прибудинкової території, то її обслуговує приватний жек «Новекс-комфорт». Якщо є порушення, то жек буде відповідати. Але перед тим ми вийдемо на місце разом з комісією, запросимо начальника жеку Олексія Веприка і вивчимо ситуацію. Щодо попередніх наших обстежень, то, за інформацією нашого інспектора, там порядок і жодних порушень немає.
Мирон Івасишин, пенсіонер:
— У мене перегоріла енергозберігаюча лампочка. Відомо, що такі лампочки з підвищеним вмістом ртуті і їх треба утилізувати у спеціально відведених місцях. Згідно з європейськими стандартними, утилізація – обов’язок виробника продукції. Проте, коли я звернувся до магазину «Епіцентр», мені у цьому відмовили. То що скажете робити у таких випадках?
Володимир Соколовський, заступник генерального директора центру стандартизації, метрології та сертифікації:
— Це не наша сфера контролю, але можу сказати, що законодавство України це питання не врегульовує. Ще з радянських часів. У нашій області такого підприємства теж немає. Коли мені доводилося стикатися з цією проблемою, то я звертався у Чернівці. Звісно, наші мешканці мають утилізувати таку продукцію у своєму місті. Крім того, цим питанням мали би займатися екологічні організації. Чи зобов’язані підприємства, які реалізують ці лампочки, робити організовані пункти прийому, знає, мабуть, спілка захисту прав споживачів.
Володимир Монастирецький, заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів в Івано-Франківській області:
— Механізм такого процесу наразі не налагоджений, ніхто цим не займається. Такі обов’язки реалізаторів вказаної продукції теж ніде не прописані. Оскільки лампочки містять ртуть, то їх мав би хтось приймати. Певно, працівники ремів, посилаючись на норми утилізації, мали би інформувати населення про небезпеку і шкідливість таких лампочок.
Наталя, домогосподарка:
— У своїй передвиборчій програмі наш новообраний сільський голова обіцяв збудувати дитячий садочок. Яка доля цих обіцянок?
Дмитро Мельникович, сільський голова села Братківці:
— Будівництво дитсадка плануємо розпочати вже найближчим часом. На цьому тижні я отримаю від науково-дослідного інституту «Діпроміст» необхідну інформацію і вже до першого серпня планую здати всю кошторисну документацію у відділ економіки. Відтак у річний бюджет будуть закладені певні кошти, а, крім того, будемо залучати кошти з села і шукати спонсорів.
Від редакції:
В минулому номері ветеран медицини пан Володимир поставив під сумнів доречність своєчасного призначення Михайла Яворського на посаду головного державного санітарного лікаря області. Сказав, що той без санепідеміологічної освіти… І назвав Михайла Яворського терапевтом. В понеділок зателефонував ображений Яворський і повідомив, що не терапевт, а хірург. Крім того, він кандидат медичних наук, заслужений лікар України, організатор охорони здоров’я вищої кваліфікаційної категорії та депутат обласної ради чотирьох скликань.
Comments are closed.