Політика

Ю. Тимошенко. 100 днів при владі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уряд Юлії Тимошенко святкує 100 днів своєї діяльності. За даними різних соціологічних досліджень, Тимошенко може розраховувати на перемогу на президентських виборах. Отож, діяльність її уряду народ оцінює позитивно. А що з цього приводу думають українські політики та політологи?Щоб дізнатися, як вони оцінили 100?денну діяльність уряду, кореспондент «Репортера» звернувся до них із запитаннями:•? Як Ви оцінюєте діяльність уряду Тимошенко за перші 100 днів?•? Які, на Вашу думку, за цей період основні здобутки та втрати прем’єрства Ю.?Тимошенко?•? Скільки, на Вашу думку, Ю.?Тимошенко протримає лідерство в рейтингах? Яка доля прем’єрства та уряду Тимошенко?

Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:

«Опоненти кажуть, що 100 днів нічого не дали, прихильники вважають, що 100 днів — це той результат, який свідчить про те, що уряд працював продуктивно і має надзвичайно вагомі результати, яких ще жодний уряд за 100 днів не мав. Адже є конкретні соціальні надбання. В першу чергу ці 100 днів для уряду — це виконання тих коаліційних угод, які були прийняті раніше. Підвищення соціальних стандартів і рівня життя людей є основним критерієм оцінки уряду будь-якої команди, якою б вона не була.
Так, проблеми є, але вони зумовлені зовнішніми факторами або ж залишилися в спадщину від попереднього уряду. На мою думку, 100 днів — це той вектор, який визначає, що буде у перспективі і в якому напрямку буде працювати уряд, діяльність якого я в цілому оцінюю позитивно.
Основні здобутки уряду — соціальні. В першу чергу люди відчули, що обіцянки, які дає політична партія перед тим, як прийти до влади, виконуються. Втрати стосуються того, що залишилося в спадщину, і з чим не вдалося впоратися одразу. Це в першу чергу інфляція, яка була надзвичайно великою. Інфляційні процеси мають певну динаміку, заходи, які вживаються — інерційні, тому надзвичайно важко їх зразу призупинити.
Втратою є й те, що все?таки не вдалося переконати Президента перевести армію на контрактну основу, як передбачалося.
Основні зміни — це ті, які відбулися в середовищі основних бюджетонаповнюючих структур. Дуже добре спрацювала податкова адміністрація. Вирішені на 2008 рік ті економічні питання, які були неврегульовані з Росією, врегульована ситуація з Газпромом. Те, що не вдалося вирішити, буде основним завданням на перспективу для роботи уряду.
Те, що зроблено урядом Ю.?Тимошенко і нею особисто, незважаючи на ті палки, що ставилися в колеса маховика роботи уряду, вже не дадуть нікому знизити її рейтинг. Гадаю, що він буде лише зростати. Сьогодні єдиним претендентом на президентське крісло з таким високим рейтингом є, була і буде Тимошенко».

Андрій Шевченко, народний депутат України, фракція БЮТ:

«Діяльність уряду оцінюю позитивно. Можна говорити про конкретні здобутки, такі, як початок виплати заощаджень, збільшення надходжень до бюджету. Скажімо, лише в січні обсяги надходжень до бюджету зросли в 1,5 рази, а за лютий митниця заробила в 1,5 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Головними здобутками є початок виплати заощаджень, радикальне збільшення надходжень до бюджету та прямі стосунки із Газпромом.
Головною проблемою для уряду залишається складна ситуація в парламенті, тому що є дуже нестійка коаліція. Є сильна опозиція, яка шукає будь-яку нагоду для того, щоб заблокувати роботу парламенту. Це підстава для глибоких реформ.
Три місяці ще замало для того, щоб робити висновки, тим більше, що це ще та інфляція, яку залишив уряд Януковича. З іншого боку — це колосальний виклик, і уряду потрібно буде найближчим часом показати, що він може з цим справитися.
3. Мені здається, що рейтинг Ю.?Тимошенко залежатиме від подальших її успіхів на посаді прем’єр-міністра. Тому що народ дуже добре знає Ю.?Тимошенко як лідера опозиції. Вона вже точно показала, на що здатна, і це оцінено. Зараз вона собі заробляє бали як людина, що вміє працювати при владі».

Юрій Шведа, політолог,
м. Львів:

«Якихось конкретних і зримих позитивних результатів я наразі не бачу й не відчуваю. Крім фактичних піар?декларацій, якихось серйозних кардинальних зрушень не відчутно. Більше того, є негативні тенденції, яких не може не побачити кожен житель України. Це зростання показника інфляції, падіння курсу долара, зростання цін на бензин і продукти харчування.
Я думаю, що, як це не парадоксально, високий рейтинг Ю.?Тимошенко буде зберігатися. Не дивлячись на те, що результати негативні, відношення до самого феномену Юлі залишається достатньо позитивним. Я думаю, що високий рейтинг і великі очікування до неї будуть і надалі зберігатися. Розрахунки на те, що, очоливши уряд, Тимошенко розчарує народ, себе не виправдовують».

Дмитро Корчинський,
лідер партії «Братство»:

«Найкращими в цих ста днях були перші три тижні, коли народу виплачувалися гроші. А решта все, як завжди. Більше нічого цікавого не було.
Здобутком є те, що людям все?таки частину грошей повернули. Інша річ, що у зв’язку з цим ми зараз маємо цілий ряд економічних проблем: інфляція й таке інше.
До президентських виборів Ю.?Тимошенко протримає свій рейтинг. Навіть якщо будуть чергові невдачі, вона все одно краще всіх пояснить, хто в них винен. Це єдиний політик сьогодні в Україні. Всі інші — бухгалтери, політологи, майстри розмовного жанру, хто завгодно. Вона — єдиний політик, і її президентство — не уникненне, як Армагеддон. Зупинити її можна тільки в один спосіб — застрелити, як Беназір Бхутто, але я сумніваюсь, що хто-небудь наважиться».

Олег Тягнибок,
голова ВО «Свобода»:

«Позитиви — в тому, що декларується бажання виконувати обіцянки, попередньо дані перед виборцями, десь говориться про певну політичну відповідальність.
Негатив — це те, про що говориться, не втілюється в життя, а якщо й втілюється, то якою ціною? Позитивом, для прикладу, є виплата заощаджень, негативом — те, що гроші брали з Золотовалютного фонду, наслідком чого є інфляція, замість того, щоб вимагати їх з Російської Федерації.
Позитив у тому, що нейтралізували ситуацію на газовому ринку, але зроблено це було за рахунок кишені українців (майбутня ціна на газ, допущення Газпрому на безпосередній живий ринок України). Ставиться, але не реалізовується, питання про ціну на транзит російського газу. Тобто робляться півкроки, а сьогодні ситуація потребує вирішення конкретних питань.
Це об’єктивна позиція стосовно лідерства Тимошенко. Якщо вибори Президента відбудуться, то перемога Тимошенко у першому турі ще не означає її в другому турі виборів.
Щодо уряду, він, як на мене, має не дуже великі перспективи через свій якісний склад. Дуже вже багато в ньому колишніх комуністичних, а особливо комсомольських функціонерів, людей, які пройшли через СДПУ (о) і «За ЄДУ, кучмістів».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.