У середу, 10 серпня, у приміщенні франківського готелю «Станіславів» відбулася презентація першої в Україні інтерактивної карти замін членів виборчих дільниць. Йдеться про вибори до Парламенту.
Львівська моніторинго-аналітична група «Цифра» зайнялась створенням карти геолокацій членів виборчих комісій на парламентських виборах. Ще 7 років тому цю проблему обговорювали, але тоді з організаторів просто посміялись. Насправді ж, кажуть львів’яни, у цьому питанні є маса проблем, які потрібно вирішувати.
На інтерактивній карті зображена кількість замін членів ДВК, проведених в межах виборчих дільниць. Необхідність запровадження виборчої реформи продемонстрували вибори 17 липня 2016 року. Відтак, ця реформа не має обмежуватись лише зміною виборчої системи, але й має враховувати деякі інші проблеми, котрі існують у виборчому процесі.
«Проблеми у виборчому процесі присутні майже в усіх регіонах. Хочеться, щоб якість роботи членів виборчих комісій була кращою», – зазначила заступник керівника МАГ «Цифра» Іванна Фединчук.
МАГ «Цифра» довгий час досліджує заміни членів виборчих комісій. Аналітики створюють можливості для маніпуляцій з кадровими складами виборчкомів. Вони не обмежуються звичайними відкликаннями і заміною членів вибочих комісій новими людьми. Якщо виникає потреба, члена комісії можна «перевести» з однієї посади на іншу.
У звітах авторитетних міжнародних організацій, котрі спостерігають за виборами, можна знайти відповіді на запитання, які стосуються виборчого процесу.
Іванна Фединчук розповіла і про рекомендації, що стосуються проблем виборчої адміністрації. За її словами, у першу чергу, варто переглянути підходи до формування системи виборчих комісій в Україні з урахуванням основних принципів роботи виборчих комісій. Такими принципами Фединчук називає професіоналізм, неупередженість та незалежність. Також, каже, слід створювати постійний комунікаційний майданчик, на якому представлятимуть пропозиції усіх бажаючих.
«Досвід і знання є основним джерелом інформації та найважливішим чинником у правильній роботі виборчих комісій, – говорить заступник керівника «Цифри». – Крім того, потрібно розробити відповідну просвітницьку програму, яка актуалізує проблеми і буде пропонувати шляхи їх вирішення для громади. Головна рекомендація – не потрібно чекати, поки до нас прийдуть зміни з Києва, варто тут починати і самостійно проводити потрібні маніпуляції».
Карта і детальний опис до неї можна знайти за посиланням http://map.cifragroup.org/
Comments are closed.