У вівторок, 22 листопада, відбулося чергове засідання колегії ОДА. Говорили про безпеку дорожнього руху, проблеми втілення земельної реформи та туризм. Першим звітував начальник УДАІ УМВС в області Валерій Зінченко. Заявив – останніми роками на Прикарпатті аварійність на дорогах знизилася на 13,6%.
«З початку року скоєно 254 ДТП, – інформував Зінченко. – У них загинули 54 людини, 262 отримали травми. До речі, 50% автопригод сталися за участю пішоходів і велосипедистів. Великою проблемою є освітлення доріг у населених пунктах. Як приклад, протягом двох років у селі Драгомирчани Тисменицького району було скоєно п’ять ДТП, стільки ж у селі Тязів».
Начальник ДАІ наголосив і на тому, що відміна техогляду вплинула на кількість ДТП через технічну несправність авто. А 20% пасажирського транспорту взагалі їздить без належних дозволів. Багато просто перероблено з вантажівок. Такі ходять за маршрутом Надвірна – Івано-Франківськ. Біда й на залізничних переїздах. Зі 113 лише 7 обладнано шлагбаумами, які перекривають дорогу.
Голова ОДА Михайло Вишиванюк поставив питання – чому разом з ДАІ безпекою руху не займається обласна Головавтотрансінспекція. Зі свого крісла у залі піднявся її начальник Богдан Свіщовський. «Технічні засоби несправні, їдуть без дозволів. Скільки будемо це вислуховувати? – обурився губернатор. – Перше – ДАІ має звернутися до Кабміну щодо внесення змін і доповнень до законодавства. Поставити білборди із засторогою на найбільш небезпечних ділянках. Щодо освітлення, то після колегії напишемо запити в РДА, щоб заклали кошти у бюджет на 2012 рік і провели освітлення. І друге – звільнити з посади Богдана Свіщовського». Начальник обласної Головавтотрансінспекції так і не встиг нічого сказати, мовчки сів.
З наступного питання – роз’яснення завдань земельної реформи – звітував в.о. начальника Держкомзему в області Володимир Боднарчук. Навіть не дослухавши, голова ОДА зобов’язав Держкомзем розписати головам районів чіткий план роботи.
Найбільше уваги на колегії приділили туризму. Студенти інституту туризму представляли свої проекти. Вони запевняли, що розробка туристичних шляхів стежками Андрія Шептицького, Івана Франка чи Івана Вагилевича, кількаденний фестиваль Середньовіччя у Галичі, інформаційні стенди для туристів при в’їздах у міста допоможуть цій галузі. Говорилося й про те, що для іноземних туристів ми залишаємося «німими».
Студенти були єдиними, кого похвалив Михайло Вишиванюк.
Comments are closed.