Газета Політика

В Івано-Франківську сформували обласну ТВК, – хто всі ці люди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У минулому номері «Репортера» ми розповідали про зміни у Виборчому кодексі, які напряму торкнуться виборця. Тобто, як зміняться бюлетені, про інклюзивні виборчі дільниці і чи можна буде змінити місце голосування.

Цього разу – більше про зміни у виборчій системі. Зокрема, про створення територіальних виборчих комісій (ТВК) і їхніх членів. Бо ж вибори таки насуваються, а нововведень є чимало.

вибори
Фото ілюстративне

Можливо, не всі знають, але саме від ТВК залежать результати виборів, бо саме там відповідають за підрахунок голосів. Цьогоріч обиратимуть депутатів до рад усіх рівнів від громад. Щоправда, наразі сформовані лише обласні, районні та міські виборчі комісії. Відповідно на Прикарпатті є обласна, шість районних і 15 міських ТВК.

До складу обласної територіальної виборчої комісії увійшли 18 членів. Головою комісії став Анатолій Дронь від «Батьківщини». Його заступниця Галина Синенько від «Голосу», а секретар – Ірина Юркевич від партії «За Майбутнє».

«Обласні, районні та міські виборчі комісії формувалися за поданням політичних партій Центральною виборчою комісією (ЦВК) шляхом жеребкування, – розповідає Анатолій Дронь. – Згідно з законом та відповідно до календарного плану, засідання виборчих комісій після їх формування проводиться на наступний день – 12 серпня. Найперше ми маємо привести до присяги членів цих комісій і розподілити обов’язки – це визначено інструкцією».

Читайте також: Вибори насуваються. Які зміни стосуються виборців (ІНФОГРАФІКА)

Але в першу чергу до складу ТВК включали кандидатів від політичних партій, які уклали угоду «про політичну співпрацю на місцевих виборах» з депутатськими фракціями Верховної Ради. А вже решту кандидатур до складу ТВК обирали за результатами жеребкування.

Отож, в складі обласної територіальної виборчої нині маємо такі партії: «Інтернет партія України», «Опозиційна платформа – за життя» (два члени), «Антикорупційний рух», «Удар», «Батьківщина» (два члени), «Європейська солідарність» (два члени), «Слуга народу» (два члени), «Солідарність жінок України», «Голос» (два члени), «Зелений Тризуб», «Партія захисників України», «Перемога Пальчевського» та «За майбутнє». Погодьтеся, про більшість цих партій ви ніколи не чули. Власне, як і про їхніх представників. Але давайте по порядку.

Про голову ТВК Анатолія Дроня ви могли ще чути, адже він був з 2010 по 2015 депутатом облради. Галину Синенько, яка нині представляє партію «Голос», скоріш за все можуть знати як заступницю директора франківської школи № 9.

Про секретаря ТВК і представницю партії «За Майбутнє» Ірину Юркевич теж мало відомо. Втім абсолютна її тезка є засновницею місцевого осередку ГО «Асоціація» ветеранів державної податкової служби України». Жінка з таким же іменем у 2019 році була членом комісії на президентських виборах від Володимира Зеленського.

Ще один член комісії від «Голосу» – Анд­рій Петрик. Про нього ми не знайшли жодної інформації.

До теми: Голова Корницької ОТГ: Думаю, ми будемо ігнорувати вибори

«Опозиційну платформу – за життя» у ТВК представлятимуть Софія Дирда та Сергій Логановський. Про Дирду наразі нічого не відомо, а от Логановський є місцевим підприємцем.

Від ЄС у комісії будуть Зіновій Карабін і Володимир Самійло. Відомо, що у 2010 році Карабін балотувався до Івано-Франківської міської ради від «Нашої України», але не пройшов. А Самійло, за даними аналітичної платформи YouControl, є керівником Івано-Франківської регіональної парторганізації політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Народні Герої».

«Слугу народу» в територіальній виборчій комісії представлятимуть Віра Фролова та Юлія Коровіна. Знову ж таки, на YouControl вказано, що Фролова є директоркою філії ДП «Сервісно-видавничий центр» в Івано-Франківській області. А от Юлія Коровіна працює рієл­тором в агентстві нерухомості.

Про решту членів комісії, як і про партії, що вони представляють, взагалі немає сенсу щось розповідати. Аби дізнатися хто, де і звідки взявся – дослід­жувати треба не один тиждень.

https://report.if.ua/polityka/yakby-nyni-buly-prezydentski-vybory-bojko-obijshov-by-poroshenka-opytuvannya/

А щодо змін у Виборчому кодексі, які стосуються проведення місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня, то варто пам’ятати:

  • вибори будуть організовуватися на новій територіальній основі, бо зменшилась кількість районів;
  • цьогоріч разом із черговими місцевими виборами відбудуться перші місцеві вибори до тергромад;
  • вибори депутатів місцевих рад будуть організовуватися і проводитися за новими виборчими системами;
  • місцеві вибори передбачають дотримання гендерної квоти – серед кожних п’яти кандидатів у списку має бути щонайменше дві жінки. Без дотримання квот можуть відмовити кандидатам усього списку.

Отримати більш детальну інформацію можна на сайті ЦВК або офіційних сайтах, що готують роз’яснення для населення через зміни у виборчому законодавстві.

Авторка: Ірина Гаврилюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.