Політика

Україна виходить з угоди СНД про прикордонну співпрацю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про вихід із Угоди про співробітництво у підготовці і підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав — учасниць СНД.

Рішення вийти з угоди СНД ухвалили  на засіданні уряду у середу, 12 серпня, повідомляє Укрінформ.

Угоду уклали для співробітництва прикордонних військ у підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації офіцерських кадрів і молодших фахівців для прикордонних військ. Однак цієї мети не досягнули, оскільки Україна не приєдналася до ряду установчих документів у сфері прикордонної співпраці у СНД. Також вона брала участь у роботі Ради командувачів прикордонними військами виключно як спостерігач і не мала відношення до питань розробки, прийняття та реалізації рішень цього органу.

Зазначається, що посилання на цю угоду міститься в ряді міжнародних договорів, які наразі не є актуальними для України і не містять інформації про наявність зобов’язань для нашої держави.

«Ураховуючи вищезазначене та збройну агресію Російської Федерації, яка є стороною угоди, Україні доцільно вийти з угоди», – йдеться у пояснювальній записці.

Документ передбачає вихід України з цієї угоди і надання доручення МЗС поінформувати про це Виконавчий комітет Співдружності Незалежних Держав.

Як повідомлялося, 5 серпня Україна вийшла з угоди про співробітництво прикордонних військ держав – учасниць СНД з питань науково-дослідної діяльності.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.