Політика

У Франківську атовці назвали заступницю міністра оборони некомпетентною

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 7 жовтня, в Івано-Франківській ОДА відбулася зустріч представників уряду  з громадськістю. Франківськ першим серед українських міст розпочав відкриті «Діалоги про Україну».

Атмосфера в залі була напруженою. Найбільш обговорюваним питанням стало розведення військ на східному фронті, пише Репортер.

Заступниця міністра оборони Аліна Фролова, на початку зустрічі, спробувала пояснити умови та план дій розведення військ.

«Ніхто не говорить про мир задля миру, ми говоримо про перемогу. Мова йде про ведення війни на всіх фронтах, у більш широкому значенні. Мир – це кінцева точка до якої ми йдемо», – сказала вона.

Чиновниця додала, що розведення військ було передбачено з самого початку Мінських домовленостей. 

«Зараз ми намагаємося перезапустити цей процес. Мова йде про збільшення відстані між нами і супротивником, аби зменшити прицільний вогонь, – пояснила Фролова. – Це робиться для того, аби зменшити кількість втрат. Розведення – це відступ на один кілометр з двох боків. Головна умова – це дзеркальність розведення. Ми будемо моніторити дії противника. Якщо більше 7 днів буде тиша, лише тоді буде відступ. Спочатку відбудеться відвід військових, потім – розбір інженерних споруд. Якщо все проходить за планом, в зоні починають працювати поліція та Нацгвардія, там почнеться розмінування і ремонт інфрастуктури. Хочу зауважити, що загальна протяжність нашої лінії розмежування – 410 км, зараз мова ведеться про Станицю Луганську, Золоте і Петрівське».

Але пояснення Аліни Фролової не влаштувало військових.

«Ви розумієте, що таке відведення на кілометр? На війні кілометр – це дуже багато!  –  звернувся до неї майданівець, ветеран АТО, депутат міської ради Петро Шкутяк. – Я не претендую на звання експерта, але я точно знаю, що потрібно триматися на тих позиціях, на яких ми є. Все, що ви можете зробити на цій території, це ввести миротворчі війська ООН. Ніяка поліція не забезпечить порядок на території, де працюють військові. Ви маєте справу з Росією, яка ніколи не виконає своїх домовленостей. У них зовсім інші плани. Вони підсилюють свої військові угрупування по всій лінії фронту, а ви в той час відводите війська».

«Для того, щоб ввести війська ООН, ми маємо ще з нашими міжнародними партнерами домовитись про це. А війська відводжу не я. Відведення відбувається дзеркально», – сказав голова Франківської ОДА Денис Шмигаль.

«Денис, не треба «не я». Ніякого дзеркального відведення там не відбудеться. Ви не розумієте про що говорите. Ще й не берете на себе відповідальність. А коли ситуація там зміниться, взагалі будете казати: «ми так не домовлялися». А там будуть гинути люди і треба оборонятися. Розумієте, чи ні? Інших варіантів у вас не буде. А всі дороги, які ви збудуєте, будуть для російських танків. Коли ви кажете, що мами не хочуть, щоб гинули їхні діти, це означає, що їхні діти будуть гинути тут», – не вступався Шкутяк.

«Коли я йшла на цю посаду, то розуміла свою відповідальність, – відповіла Аліна Фролова. – Ми воюємо з Росією не останні 5 років, а вже сотні років. Ми маємо робити висновки, маємо бути хитрішими і сильнішими, бо кількістю ми ніколи не наздоженемо російську армію. Ми розуміємо ризики, які є і готуємося до них, наносимо точкові удари не лише військового характеру, а й в інших сферах. Тому, якщо ми підемо в лобову атаку, я думаю, що не мені вам розповідати, що втрати будуть набагато більші. На нас напали, бо ми були слабкі і ми забули висновки історії. Ніхто не відводить війська, ніхто не здає! Є розведення, яке є частиною, гібридної війни.  Ми хочемо, аби ситуація вирішилась,  хочемо досягнути миру, але спочатку повернути наші землі».

«Я би хотів щиро вам вірити, що це є просто є частина плану, – продовжував дискусію Петро Шкутяк. – Але я, як людина яка там була, бачу повну некомпетентність. Щиро вам кажу, те що ви кажете, що Росія сильна і в них багато ресурсів – це російська пропаганда. Ви просто їхні слова повторюєте. Ви заступник міністра борони, і приїхали нам розказувати пропаганду. Ви маєте говорити: ми фіксуємо позиції, ми будемо оборонятися, тому, що це наша держава. А не йти на домовленості з Росією. Ви хочете подобатися людям? ».

У палку суперечку встряли й інші атовці. Зокрема їх цікавило, що  в Станиці Луганській, на горі Князя Ігоря, роблять бойовики і російські військові. Мовляв, після того, як наші військові відійшли, ті  не на міліметр не відступили. 

«В станиці Луганській відбувся перший етап. Відбулося розведення з обох боків, що підтверджено ОБСЄ. Зараз триває розбір інженерних споруд», – намагалася відбитися Фролова.

Також військових цікавило, чи готові відступні позиції для нашої армії.

«Зараз готуються. Потрібно ще декілька тижнів», – відповіла Аліна Фролова

«За вашою логікою, ми відводимо хлопців на досі не обладнані позиції, задля зменшення кількості загиблих від прицільної зброї. Але прилетить міна, на ще не обладнану позицію, і що будемо робити далі?», – не відступали активісти.

«Відведення в Золотому і Петрівському ще не відбувається. На момент розведення, напевно, позиції ще не будуть повністю готовими. Але вони будуть достатньо обладнані для того, щоб забезпечити безпеку нашим військовослужбовцям. За цим ми кожного дня слідкуємо», – додала заступниця міністра оборони.

Нагадаємо, 1 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що у Мінську було погоджено текст формули Штанмаєра та досягнуто домовленостей про початок розведення військ.

Вранці, 2 жовтня, під стінами ОДА зібралися активісти, які вимагали пояснень, «що таке червоні лінії», про які президент говорив на брифінгу, та на яких саме умовах підписувався документ.

Того ж дня до адмінбудинку прийшли учасники та ветерани війни на Сході, які вважають підписання формули Штанмаєра капітуляцією. Атовці проголосували за резолюцію у якій вимагають: зупинити прийняття закону щодо особливого статусу Донбасу, заборонити відведення військ від лінії розмежування, заборонити проводити вибори на окупованих територіях.

3 жовтня, депутати Івано-Франківської облради зібралися на позачергову сесію. На засідання підготували звернення до президента, Верховної ради, нардепів від Прикарпаття. Зокрема, виступили проти реалізації формули Штайнмаєра та надання особливого статусу окупованим територіям Донецької та Луганської областей.

Автор:Тетяна Скоропляс
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.