На Прикарпатті затримали дев’ять членів ВО «Тризуб», мешканців різних регіонів України. Проти них порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 статті 263 Кримінального кодексу «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Чи пов’язане це затримання із підривом пам’ятника Сталіну в Запоріжжі та чи не є це політичними репресіями, «Репортер» вирішив дізнатися у відомих політиків Прикарпаття.
Олександр Сич, голова обласної ради:
«У мене є інформація, що їх затримали не тільки на Прикарпатті, але й в інших областях. Але мене як голову облради перш за все цікавить Івано-Франківськ і чому людей затримали на Прикарпатті. Чи затримували їх на законних підставах, чи при затриманні дотримані всі процедурні умови, чи люди мають право користуватися захистом, чи до них допускають адвоката?
Тому з уваги на такі питання я дав доручення в терміновому порядку зібрати засідання комісії, запросити уповноважених представників силових структур і вияснити цю інформацію. Сьогодні о третій годині воно відбулося. Вже завтра мені мають подати всі дані – наскільки обґрунтованим було таке затримання та чи забезпечені громадянські права людей».
Богдан Федьків, депутат міської ради, начальник головного управління внутрішньої політики ОДА:
«Я не можу коментувати затримання представників «Тризуба». Це мають робити правоохоронці, які розслідують цю справу. Наскільки я знаю, 10 січня була затримана група осіб, які при собі мали незаконну вогнепальну та холодну зброю. А те, що вони представляють якусь політичну силу чи громадську організацію – це вже другорядне. Не має значення кого затримали, людина повинна відповідати за свої вчинки.
Чи має це якийсь стосунок до теракту у Запоріжжі – не знаю. Нехай це встановлюють правоохоронні органи. Але виникає ряд питань. Як особи, а тим більше, якщо вони себе назвали представниками певної політичної орієнтації, пересуваються регіонами України зі зброєю? При чому це представники різних областей.
Те, що сталося з пам’ятником у Запоріжжі… До Сталіна можна ставитися по-різному: молитися, плювати, поважити чи зневажати. Так само і до Бандери. Але ніхто не має права вдаватися до якихось терористичних дій. Цей злочин має бути розкритий, а винні – покарані. Це не є жодні політичні переслідування чи репресії – це торжество закону й більше нічого».
Дмитро Шлемко, народний депутат України:
«Хочу сказати, що це один із методів залякування тих політичних сил, які мають не просто демократичне, але й націоналістичне спрямування. До яких належать і члени ВО «Тризуб». Вони брали активну участь у захисті Майдану, підприємців, висловили свою позицію щодо тих чи інших споруд, в тому числі і в Запоріжжі. Але щодо того, чи це були вони, у мене немає таких даних, бо йде розслідування.
Репресивний апарат держави сьогодні діє у всіх напрямах. І правоохоронці є складовою частиною цього апарату. Він діє на всіх – політиків, які знаходяться в опозиції, та політичні сили, що мають націоналістичне спрямування».
Зіновій Шкутяк, народний депутат України:
«Я деталей не знаю. Але якщо таке стається, то само собою зрозуміло, що це політичні репресії, політичне переслідування.
Навіть Львівська міська рада просила не вважати ту подію в Запоріжжі терактом.
Пам’ятник був незаконно встановлений і відповідно його знесення не несе якогось політичного навантаження».
Comments are closed.