Політика

“Треба просто менше тестувати”: Трамп придумав, як покращити статистику епідемії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент США Дональд Трамп заявив, що попросив “сповільнити тестування [коронавірусу]”, що викликало обурення експертів і розчарування власних співробітників, які кажуть, що це підриває їх зусилля у намаганні заспокоїти американців на тлі поширення хвороби.

Про це він заявив у своєму передвиборному виступі в Оклахомі, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Washington Post.

Президент Трамп назвав тестування — яке, на думку експертів громадської охорони здоров’я, є важливою частиною боротьби з пандемією — “двосічним мечем”.

“А ось тут найгірше … коли ви проводите тестування в таких масштабах, ви знайдете більше хворих; ви знайдете більше випадків”, – сказав Трамп своїм прихильникам. – Тому я сказав своїм людям: будь ласка, сповільніть тестування”.

У неділю головний торговий радник Трампа Пітер Наварро назвав коментарі Трампа “насмішливими”. Інший чиновник Білого дому сказав, що Трамп пожартував – це вже звична лінія захисту помічників президента, коли той каже щось суперечливе.

Але не під запис кілька високопоставлених чиновників адміністрації, залучених у процеси реагування на коронавірус, висловили розчарування коментарями Трампа, враховуючи зусилля з нарощування тестування протягом останніх кількох місяців.

Коментар президента, який прозвучав в той же день, коли вісім штатів повідомили про рекордну кількість випадків захворювання за один день, викликав хор критики з боку демократів Конгресу і чиновників громадської охорони здоров’я, які стурбовані тим, що президент більше збереженням збереженням свого обличчя, ніж боротьбою з пандемією.

Трамп вже давно розглядає зростання числа випадків коронавірусу як негативний сценарій для себе, тому що вважає, що його звинуватять у більшій кількості випадків.

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі засудила висловлювання Трампа, заявивши, що американський народ “зобов’язаний відповісти на питання, чому президент Трамп хоче менше тестувань”.

“Кожен експерт згоден з тим, що тестування є основою як епіднагляду — розповідає про те, як прогресує епідемія, — так і контролю — виявлення та ізоляції випадків захворювання, – сказав Марк Ліпсич, професор епідеміології та директор Центру динаміки інфекційних захворювань Гарвардської Школи громадської охорони здоров’я імені Т. Х. Чана. – Свідомо скорочувати тестування, тому що воно дає більш повну картину епідемії, – це не що інше, як недбалість у громадській охороні здоров’я” .

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.